Zadecydowała ostatnia kwarta

02-12-2022, 20:20 Dawid Kosmalski

Pogoń Ruda Śląska przegrała z rezerwami Polonii Bytom 79:96 w siódmej kolejce III ligi mężczyzn. Dla rudzkiej drużyny była to pierwsza porażka domowa w tym sezonie.

Początkowe fragmenty gry zdecydowanie nie wskazywały na wysoką porażkę Pogoni. Pierwsze minuty należały właśnie do gospodarzy, którzy objęli w kilka minut prowadzenie 7:1, gdy goście nie byli w stanie przeprowadzić skutecznej akcji. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Pogoni 14:12.

Kolejne 10 minut upłynęło pod znakiem bardziej wyrównanej gry. Pod koniec Polonia pierwszy raz doprowadziła do remisu i na chwilę objęła prowadzenie, co spotkało się z szybką ripostą Pogoni. Po pierwszej połowie rudzianie prowadzili 41:35. W trzeciej kwarcie na uwagę zasługiwały świetne akcje pod koszem Radosława Pyploka oraz udane rzuty za trzy Fabiana Gancarza. Polonia jedna nie odpuściła. Gdy wydawało się, że przewaga Pogoni wyniesie osiem punktów, Franciszek Soiński efektownie rzucił równo z syreną za trzy punkty i na tablicy widniał wynik 65:60, który dawał nadzieję gościom na korzystny rezultat.

Tuż po rozpoczęciu czwartej kwarty Polonia dorzuciła kolejne dwa punkty i była już bardzo blisko przejęcia inicjatywy. Na ataki bytomian odpowiadali udanymi akcjami Gancarz i Klaudiusz Borowski, ale przy stanie 70:70 Polonia wrzuciła piąty bieg. Dzięki świetnej skuteczności w rzutach za trzy (tu brylował wspomniany Soiński, który zdobył w meczu aż 40 punktów) bytomianie wyszli na prowadzenie, a ataki Pogoni wyglądały coraz słabiej. W ostatnich trzech minutach gospodarze nie oddali celnego rzutu, co tym bardziej podkreśliło dominację gości i pewne zwycięstwo w ostatniej kwarcie.

Pogoń Ruda Śląska – BS Polonia Bytom II 79:96 (14:12, 27:23, 24:25, 14:36)

Pogoń: Respondek (8 punktów), Pyplok (15), Chorążak (17), Żyłka, Gancarz (9), Ganczarczyk, Sebrala (17), Borowski (13). Trener: Dariusz Dosa.

Polonia: Dragon (10), Hosumbek (7), Soiński (40), Holeczek (1), Pleszczyński, Brandysiok (15), Suwała (20), Moska (3). Trener: Radosław Fudali