Zacięty mecz z liderem

27-04-2013, 23:29 Sandra Hajduk

Slavia Ruda Śląska podejmowała w sobotę przed własną publicznością lidera tabeli - Szombierki Bytom. Chociaż spotkanie zaczęło się od prowadzenia rudzian to ostatecznie lepsi okazali się być aspirujący do awansu bytomianie. Ekipa z Rudy Śląskiej przegrała z nimi 2:4.

Na początku spotkania to Szombierki były stroną dominującą. Bytomianie częściej wchodzili w obręb pola karnego rudzian i szukali swojej szansy na oddanie celnego strzału. Jednak to Slavia zdołała jako pierwsza strzelić bramkę. W 20 minucie Witor wszedł prawą stroną boiska, okiwał kilku zawodników Szombierek i podał do stojącego pod bramką Zalewskiego, a ten umieścił futbolówkę w siatce. Później Slavia mogła jeszcze zwiększyć prowadzenie. Po faulu na Zalewskim, który wychodził na czystą pozycję, sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Gancarczyk, ale futbolówka po jego uderzeniu odbiła się od słupka. W 38 minucie obrońcy wycofali piłkę do Frankego. Podbiegł do niego Pączko, okiwał golkipera rudzian i umieścił piłkę w pustej bramce, doprowadzając do remisu. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry bytomianie zdołali jeszcze wyjść na prowadzenie. Niecałe dwie minuty po zdobyciu pierwszej bramki Kubisz wykorzystał rzut wolny i Slavia schodziła na przerwę przegrywając 1:2.

W 52 minucie Pączko przejął piłkę przy linii bocznej, podał do Kubisza, a ten wykończył akcję celnym strzałem i było 1:3. Chwilę później szansę na zdobycie bramki kontaktowej miał Zalewski, ale po jego uderzeniu głową golkiper gości zdołał przenieść piłkę nad poprzeczkę. W 62 minucie sędzia dopatrzył się faulu i podyktował rzut karny rudzianom. Na bramkę zamienił go Witor. Od tego czasu gra stała się nerwowa, obie drużyny wypracowywały sobie okazje do strzelenia bramki. Po strzale jednego z zawodników Slavii piłka obiła poprzeczkę. W doliczonym czasie gry w sytuacji sam na sam znalazł się zawodnik gości. Posłał on piłkę między nogami Frankego i zdobył czwartą bramkę dla Szombierek. W końcówce swoich sił próbował jeszcze Foryś, ale strzelił w boczną siatkę bramki.

Slavia Ruda Śląska - Szombierki Bytom 2:4 (1:2)

Bramki dla Slavii: Zalewski, Witor (karny)

KS Slavia Ruda Śląska: Franke - Chmurczyk, Skorupski, Pawlak, Moritz - Gancarczyk, Goczoł, Witor, Rejmanowski, Puschhaus – Zalewski

Zmiany: Bocian, Foryś, Urynowicz, Kudełko

Trener: Roman Cegiełka