Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Z piłką nożną przez kontynenty

26-09-2018, 14:45 Agnieszka Lewko

Igor Żmudzki laureatem ogólnopolskiego konkursu plastycznego. We wtorek (25.09) w Miejskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie konkursu „Z piłką przez kontynenty. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018”. Poza przyznaniem pierwszej nagrody uczniowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3,  wyróżniono także piętnastu uczniów z Rudy Śląskiej i innych miast.

- Dzisiejsze potkanie nie jest przypadkowe, bo w jutro w całej Europie będziemy obchodzić Europejski Dzień Języków. Nasza szkoła szczególnie zachęca do nauki języków obcych, żeby lepiej poznać innych ludzi, ich kulturę, historię i zwyczaje. Mamy nadzieję, że udział w tym konkursie zachęci  młodych ludzi do poznania języka i kultury naszych wschodnich sąsiadów - zaznaczył Bronisław Wilk, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 40 im. K. Goduli.  - Uczymy się w ten sposób tolerancji, poznajemy inne narody, ale przy tym pamiętamy o naszej kulturze. We współczesnym świecie stale trzeba rozwijać umiejętności językowe, a poprzez działania w naszej szkole wydaje się, że dzień języków trwa cały rok. Organizowane są szkolne konkursy, uczniowie biorą udział w konkursach międzynarodowych, projektach i wycieczkach. W naszej szkole promujemy również sport, dlatego też ten konkurs wpisuje się  w Europejski Tydzień Sportu ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  - dodał.

W konkursie, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 40 oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego w Warszawie, wyłoniono 16 najciekawszych prac plastycznych. Spośród nich 15 zostało wyróżnionych, a szesnasta zdobyła pierwsze miejsce. - Nadesłano do nas  około 130 prac i nie ukrywam, że jury miało problem z wyborem, bo wszystkie prace były wspaniałe, ale w końcu się udało. Pierwsze miejsce zajął rudzianin - powiedziała Bogusława Trzcińska, przewodnicząca jury konkursowego. -  Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom pomysłowości i zaangażowania. Jesteście fenomenalni - dodała Aleksandra Piecko, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ruda Śląska podczas podsumowanie konkursu.


Komentarze