Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Z Orzegowa do Mediolanu

14-07-2017, 13:04 Agnieszka Lewko

Przemysław Bargiel, który swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał na orzegowskim boisku zostanie zawodnikiem Milanu. Młodym piłkarzem zaczęły interesować się klubu takie jak Inter czy Mediolan oraz angielski Southampton, jednak okazało się, że zawodnik ma ostatecznie trafić do Milanu. Co ważne, rudzianin, który w wieku 16 lat debiutował już w Ekstraklasie Ruchu Chorzów ma kosztować Milan 350 tysięcy euro.

W grudniu 2016 roku Ruch poinformował, że zawodnik udał się na treningi do Mediolanu, jednak chodziło wtedy o drużynę Inter Mediolan, w której trenował z kilkoma grupami młodzieżowymi. Jednak kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja o tym, że to nie Inter a właśnie Milan będzie nowym klubem piłkarza, który ze względu na szybkość i technikę styl  gry porównywany jest do Kuby Błaszczykowskiego.

Przemysław Bargiel rozpoczął swoją przygodę w podwórkowej drużynie „Orzegowskie Torpedy”.

- Ma dopiero niewiele ponad 16 lat i już za sobą debiut w piłkarskiej ekstraklasie. Wielu znawców futbolu mówi o tym młodziutkim piłkarzu grającym w barwach Ruchu Chorzów ,że to największy talent w tym klubie od czasów Gerarda Cieślika - podkreśla Jerzy Porada z Towarzystwa Miłośników Orzegowa. -  Każdy sympatyk piłki nożnej musi w tym momencie wyczuć ,że na horyzoncie pojawił się piłkarski diament , który być może już wkrótce będzie szlifowany na boiskach którejś z silniejszych lig zachodnich. Pierwszy upomniał się Massimiliano Mirabelli były szef skautów Interu, a obecnie dyrektor sportowy Milanu. Przemysław Bargiel wpadł mu w oko, gdy ten pracował jeszcze dla Nerazzurrich, a teraz chce sprowadzić go do Milanu - dodaje.

 Z kolei 29 kwietnia 2017 roku został najmłodszym debiutantem w Lotto Ekstraklasie w XXI wieku. Mając tylko 16 zagrał z Cracovią (0:1). Ofensywny pomocnik wszedł na murawę w 78. minucie zastępując Tomasza Podgórskiego.

(Foto: Ruch Chorzów)


Komentarze


18-07-2017, 23:24
Rita napisał(a):

Gratulacje powodzenia

17-07-2017, 11:41
ignacy napisał(a):

Brawo,Brawo sasiedzie,zycze powodzenia i samych sukcesow !!! Tak Trzymac !!!