Wystartowali w Ostrawie

31-01-2023, 14:02 Dawid Kosmalski

16-osobowa grupa sportowców z TL Pogoń Ruda Śląska zameldowała się 27 stycznia na Halowych Mistrzostwach Śląska. Rudzianie w Ostrawie zdobyli sześć medali.

Biegacze z Rudy Śląskiej zdominowali rywalizację na 300 m juniorów młodszych. Halowym mistrzem Śląska został Piotr Duda z wynikiem 36.18. Duda wyprzedził innego biegacza TL Pogoń, Bartłomieja Adamczyka, który z wynikiem 37.60 sięgnął po srebro.

Dwa srebrne medale w rywalizacji juniorek zdobyła Maria Puławska, która w fi nałowym biegu na 60 m osiągnęła wynik 7.77 (nowy rekord życiowy), a w biegu na 200 m 25.31. W pierwszym z nich musiała uznać wyższość Jagody Żukowskiej z SLiS Just Team Bielsko-Biała, a w drugim Zuzanny Zając z AZS AWF Katowice. Ponadto w biegu na 3000 m juniorów srebrny medal zdobył Tymon Socha z wynikiem 9:36.76. Brązowy krążek natomiast przypadł w udziale Beniaminowi Jonasowi, który w biegu na 800 m juniorów uzyskał czas 2:05.58. Czwarty w tej samej rywalizacji był Mateusz Hajduk.

Poza podium w swoich kategoriach wiekowych uplasowali się: Amelia Ksiniewicz (4. na 1000 m), Dawid Remisz (5. miejsce na 1000 m), Igor Surma (6. miejsce na 2000 m), Jagoda Romaniak (9. miejsce na 300 m), Zofi a Florczyk (również 9. miejsce na 600 m), Bartosz Stawinoga (11. miejsce na 600 m) oraz Pola Makowska (12. na 600 m).