Wysokie miejsca zawodniczek

18-08-2021, 15:41 AL

Dwie zawodniczki ze Sportowego Klubu Jeździeckiego Omega w Rudzie Śląskiej popisały się dobrym startem. W cyklu  prestiżowych zawodów jeździeckich Equistriada 2021, które rozegrane zostały w klubie Preria Wilkowice, wystartowały Monika Materlik oraz Kasia Cieślińska, które zajęły wysokie miejsca.

Podczas konkursów kwalifikacyjnych, które odbywały się w maju, lipcu i sierpniu zawodniczki i ich konie wiele razy zajmowały wysoko punktowane miejsca i pokonały prawie 100 par.
Warto dodać, że dzięki dobrym wynikom eliminacyjnym Katarzyna Cieślińska na klaczy Sabra i Monika Materlik, która jeździ na na wałachu Decybel First,  zakwalifikowały się do  finału Rundy Brązowej o Złotą Kolbę Pionnera, nagrodę Loft Horse & Rider i Fera Equestrian.

Co więcej, w  konkursie finałowym Monika Materlik na Decybelu First zajęła 4. miejsce, co w ogólnej klasyfikacji pozwoliło na zajęcie 5. miejsca w rundzie. Z kolei Kasia Cieślińska na Sabrze, po rozgrywce finałowej gdzie uzyskała 6. pozycję, zajęła wysokie 3. miejsce w całej rundzie.  Przypomnijmy, że Kasia Cieślińska swoją jeździ na dziewięcioletniej klaczy rasy angielskiej, którą dosiada dopiero od 4 lat. Trenerką pary jest Karolina Bednarek-Warzybok.
Warto wrócić jeszcze do Pierwszego Otwartego Pucharu Śląska w Ujeżdżeniu, który odbył się w maju w LZJ Drama Zbrosławice. Podczas tych zawodów rudzki klub reprezentowało siedmiu zawodników, z których każdy uzyskał wspaniałe wyniki. Agnieszka Nawrat i Delicja oraz Monika Materlik i Decyleb First nie opuszczali przez dwa dni zawodów podium w klasie P.  Obie pary uzyskiwały fenomenalne wyniki na poziomie 65-67 procent. Dzięki takim wynikom Agnieszka zdobyła uprawnienia do nadania jej III klasy sportowej w ujeżdżeniu. Natomiast Marta Bednarek na koniu Ataman zajęła  4. miejsce w Rundzie Amator. Z kolei Maja Szymańska i Schwiger Till wywalczyli 5. miejsce w tej rundzie a Michalina Zacharz i Nektar 8. To debiut dziewczyn w tak poważnych zawodach. Także 5. miejsce przypadło Oli Gawliczek oraz Megi, które spróbowały sił w Rundzie Juniorów, a Katja Miaso i Dragon zajęli 6.  miejsce w Rundzie Open.

(Foto: Jeżdziecki Klub Sportowy Omega Ruda Śląska)