Wysoka porażka

15-02-2014, 22:59 Sandra Hajduk

Różnicą 12 bramek zawodniczki Zgody Ruda Śląska przegrały z rezerwami Ruchu Chorzów.

Piłka przeleciała tuż nad bramką – tak pierwszą akcję tego meczu wykończył zespół Zgody Ruda Śląska. Zdecydowanie bardziej skuteczne były chorzowianki, które po upływie sześciu minut wyszły na dwubramkową przewagę. Wtedy – po kontrach Soboty i Maciejowskiej, doszło do remisu 3:3. Dalej jednak gospodynie znów rzucały niecelnie, gubiły piłkę, a nawet nie wykorzystywały sytuacji sam na sam z bramkarką rywalek. Te błędy skrupulatnie wykorzystywały przyjezdne, które w 20 minucie miały już sześciobramkową przewagę. W 23 minucie ekipa z Bielszowic dzięki odrobinę lepszej grze w obronie zniwelowała stratę do trzech bramek. W końcówce jednak znów w grze zawodniczek Zgody pojawiało się sporo błędów i na przerwę schodziły one przegrywając pięcioma bramkami.

Początek drugiej połowy w wykonaniu bielszowianek był bardzo słaby. W ciągu dziesięciu minut zdobyły one raptem cztery bramki. Zawodniczki Ruchu w tym samym czasie uczyniły to dwukrotnie częściej. Końcówka spotkania była w wykonaniu gospodyń nerwowa. Najpierw czerwoną kartką została ukarana Martyna Krzysteczko, po chwili trzecią karę dwóch minut otrzymała Maciejowska. Sytuację pogorszył fakt, że Zgoda nie wykorzystała dwóch rzutów karnych i ostatecznie odniosła znaczną, 12-bramkową porażkę.

Zgoda Ruda Śląska – Ruch II Chorzów 23:35 (12:17)
Zgoda Ruda Śląska: Brzeska, Podsiedlik – Wojcik, Baranowska, Pocheć, Dziółko 1, Krzysteczko M. 7, Zelek 1, Maciejowska 5, Hodyjas 4, Krzysteczko D. 2, Sobota 3
Trener: Viktoria Flizikowska