Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wyścig o mistrzostwo

30-08-2017, 09:28 UM Ruda Śląska

Około 80 modelarzy z Polski, Czech i Słowacji w najbliższy weekend /02-03.09/ spotka się na torze w Rudzie Śląskiej. Przy ul. Kolberga w Wirku odbędzie się Finał Mistrzostw Polski modeli zdalnie sterowanych ON-ROAD. Zawody rozegrane zostaną wśród modeli spalinowych oraz elektrycznych. Organizatorem wydarzenia jest Modelarski Klub Sportowy „Gwarek”.

Najbliższe zawody kończą cykl 4 eliminacji do tytułu Mistrza Polski. - W finałach każdy chce się zaprezentować jak najlepiej, by nie utracić pozycji wywalczonej podczas eliminacji – mówi Adrian Długokęcki z MKS „Gwarek”. - Rudzcy modelarze jak zawsze postarają się o wysokie lokaty oraz świetną organizację całych zawodów – dodaje.

W sobotę, 2 września, w godz. 9:00 – 18:00 trwały będą eliminacje, zaś dzień później, 3 września, odbędą się finały zawodów. Organizatorzy w niedzielę zapraszają w godz. 9:00 – 15:00.

- Najbardziej widowiskowe są biegi finałowe klas spalinowych, które trwają 30 minut. Zawodnik w czasie biegu zjeżdża do alei serwisowej, gdzie mechanik tankuje paliwo oraz sprawdza temperaturę silnika i ewentualnie koryguje ustawienia wg wskazówek kierującego – podkreśla Długokęcki. - Emocje panują we wszystkich grupach. Najbardziej w klasie Kadet, gdzie startują najmłodsi. W tym roku postaramy się wywalczyć dobre miejsca, gdyż mamy w drużynie mistrzów Polski z poprzednich lat – tłumaczy.

Modelarski Klub Sportowy „Gwarek” istnieje od roku 1989 i należą do niego modelarze z Rudy Śląskiej oraz miast sąsiednich. W ramach klubu działają trzy sekcje: modeli pływających, modeli latających i modeli samochodów. Łącznie zrzesza około 30 członków. Sekcja modeli samochodowych w klubie działa od 2014 roku. Do sekcji zapisanych jest 11 osób w wieku od 9 do 56 lat.


Komentarze