Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wyścig na torze

24-09-2012, 21:08 Sandra Hajduk

Chociaż pogoda z początku nie dopisała to na starcie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kolarstwie torowym, które odbyły się w sobotni poranek na terenie orzegowskiego MOSiRu stawiła się spora grupa młodzieży. W mistrzostwach wzięło udział 42 licencjonowanych zawodników.

- Tym razem postanowiliśmy zorganizować imprezę przeznaczoną dla licencjonowanych młodziczek, młodzików oraz żaków. Dzięki takim mistrzostwom młodzież uczy się zdrowej konkurencji. Nie bez znaczenia było to, że dysponujemy jednym z lepszych torów w województwie śląskim – mówił Tadeusz Domżalski, współorganizator i sędzia mistrzostw – To jest koniec sezonu i zdumiewa nas fakt, że przyjechało aż tylu zawodników – dodał Rafał Makowski, dyrektor wyścigu.

Dziewczęta konkurowały w kategoriach 200 m ze startu zatrzymanego, 1000 m i sprint. Chłopcy natomiast mogli spróbować swoich sił na 500 m, 2 km oraz w wyścigu: drużynowym na 2 km, punktowym (10 km) i australijskim. W ramach współzawodnictwa dzieci i młodzież, zawodnicy i zawodniczki kategorii młodzik punktowali w dwóch konkurencjach.

 

W kategorii młodziczka na podium stanęły kolejno: 1. Monika Salomon, 2. Magdalena Indeka, 3. Katarzyna Migdoł. W kategorii młodzików natomiast pierwszy był Bartosz Świerblewski, a na następnych stopniach podium stanęli: 2. Sebastian Grabis, 3. Mateusz Manowski.

- Jestem zadowolona ze swojego przejazdu. Spodziewałam się, że wypadnę słabiej. Pojechałam najlepiej jak mogłam. Trasa jest dobra, bardzo fajnie mi się jechało – mówiła po wyścigu Monika Salomon, która stanęła na najwyższym miejscu podium – Lubię takie imprezy, bo jest to dobra okazja do spotkania się ze znajomymi. Rozmawiamy na temat kolarstwa i przeżywamy wyścig. Mimo wszystko towarzyszy nam stres – dodała.

 

 


Komentarze