Wygrana z Sandomierzem

15-02-2014, 23:35 Sandra Hajduk

Z bezpośrednim rywalem z tabeli – SPR-em Wisłą Sandomierz przyszło zmierzyć się w tę sobotę SPR-owi Grunwald. Halembianie wyszli z tej potyczki zwycięsko – wygrywając 29:22 (16:8).

Chociaż spotkania zaczęło się od wybronionego rzutu karnego, którego wykonawcą był Płonka, to później halembianom szło jak z nut. Ich bardzo dobra gra w obronie sprawiła, że goście po raz pierwszy do ich bramki trafili po ośmiu minutach meczu. W tym czasie gospodarze umieścili piłkę w siatce sandomierzan pięć razy. Na trzy minuty przed końcem pierwszej odsłony pojedynku przewaga rudzian urosła do dziesięciu trafień. W końcówce tej części gry gospodarze odrobinę przyspali, dzięki czemu przyjezdni zniwelowali stratę do ośmiu bramek.

Pierwsze osiem minut drugiej połowy było dość wyrównane. Przez kolejne dziesięć minut za każdym razem, gdy gospodarze zdobyli jedną bramkę to goście przeprowadzając błyskawiczne kontry zdobywali dwie. To spowodowało, że przewaga SPR-u Grunwald zmalała do sześciu trafień. I chociaż na trzy minuty przed końcem meczu znów urosła ona do dziewięciu bramek to w końcówce ponownie do głosu doszli sandomierzanie, zdobywając trzy bramki pod rząd. Ostatecznie zdanie należało jednak do Kmiecia, który celnym trafieniem ustalił wynik spotkania na 29:22.

SPR Grunwald – SPR Wisła Sandomierz 29:22 (16:8)

SPR Grunwald: Wolniaczyk, Borecki – Hartel 1, Kmieć 5, Konert, Zarzycki 9, Płonka 1, Kurzawa 2, Piekarczyk 1, Lange 2, Kowal 1, Gansiniec 4, Stogowski 3.
Trener: Marcin Księżyk