Wygrana Wawelu z MKS-em

28-05-2013, 21:56 Sandra Hajduk

Dwubramkowym zwycięstwem Wawelu Wirek zakończył się jego mecz z MKS-em Siemianowice Śląskie. Spotkanie odbyło się we wtorek na boisku przy ulicy Katowickiej.

Wawel od początku tego spotkania dobrze się prezentował na boisku. Przez pierwsze minuty gra odbywała się właściwie wyłącznie na połowie gości. Już minutę po gwizdku rozpoczynającym spotkanie bliski trafienia głową po wrzutce był Piętoń. Cztery minuty później dobrą wrzutkę wykorzystał Grzegorz Kałużny, jednak jego uderzenie w piłkę było nieczyste i ta przeleciała obok bramki. Wawel był częściej w posiadaniu piłki. Goście starali się stwarzać zagrożenie głównie wykorzystując stałe fragmenty gry. Jednak piłkę po ich wrzutkach w pole karne była wybijana przez obrońców bądź dobrze interweniował Gawlik. W 33 minucie spotkania Wawel wyszedł z kontrą. Bardzo ładną dwójkową akcję przeprowadzili Grzegorz Kałużny i Dawid Majnusz. Ten drugi ściągnął w swoją stronę bramkarza gości, a pierwszy w tym czasie załadował piłkę do pustej bramki. Wawel objął prowadzenie. Zaledwie trzy minuty później mógł je powiększyć. Podanie Dawida Majnusza wykorzystał Piotr Jaromin, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

W drugiej połowie przed dobrą szansą stanął Grzegorz Kałużny. Bramkarz gości wybił wprost pod jego nogi. Ten niestety strzelił prosto w ręce golkipera. W 86 minucie mocne uderzenie Lokaja z dystansu na raty wybronił bramkarz MKS-u. Dwie minuty później, będący z prawej strony pola karnego Jaromin okiwał dwóch obrońców po czym wrzucił piłkę, a do bramki skierował ją stojący na środku pola karnego Bujałkowski, ustalając wynik meczu na 2:0.

Wawel Wirek – MKS Siemianowice Śląskie 2:0 (1:0)

Wawel Wirek: Gawlik – Buchcik, Grzywa, Wilczek, Pyc, Lokaj, Kowalczyk, Piętoń, Majnusz, Jaromin, Kałużny G.

Trener: Jarosław Zajdel