Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Wygrana w cieniu kontrowersji

08-11-2023, 09:39 Dawid Kosmalski

Urania Ruda Śląska pokonała Cyklon Rogoźnik 2:0 (1:0) w ramach 14. kolejki klasy okręgowej. Zespół Marcina Molka umocnił się w czołówce tabeli i zrehabilitował za porażkę z AKS-em Mikołów. 

Wygrana kochłowiczanom nie przyszła łatwo. Goście, utrzymujący fotel wicelidera w okręgówce, stawiali bardzo twarde warunki przez 90 minut. Jednak tuż przed upływem pierwszego kwadransa spotkania doszło do dużej kontrowersji. Najpierw arbiter spotkania Krzysztof Szydłowski słusznie podyktował rzut karny po faulu na Dominiku Dobrowolskim. Do piłki podszedł Rafał Nowak, ale jego strzał wybronił bramkarz gości, Arkadiusz Żerdziński. Ku zdumieniu zawodników z Rogoźnika, sędzia asystent wskazał, iż golkiper oderwał obie stopy od linii pola karnego. Mimo ogromnych protestów i żółtych kartek za dyskusję decyzja nie uległa zmianie. Do “jedenastki” znowu podszedł Nowak… i ponownie górą był Żerdziński. Tym razem jednak piłkę odbił tak, że dopadł do niej Bartosz Nowakowski, który strzałem w długi róg dał prowadzenie Uranii. Dla zespołu z Kochłowic sytuacja zmieniła się na lepszą kilka minut później, kiedy Bartosz Barchan za kolejną dyskusję z arbitrem otrzymał drugą żółtą kartkę i został usunięty z boiska. 

Goście, mimo poczucia niesprawiedliwości, nie złożyli broni. Przez większość spotkania toczyli równą walkę z Uranią, kilkukrotnie groźnie strzelając na bramkę Rafała Pardeli. Najlepszą okazję mieli po rzucie wolnym, kiedy to piłka trafiła w poprzeczkę. Kulminacyjnym momentem spotkania było jednak starcie Andrzeja Wściubiaka z Pardelą - zawodnik Cyklonu wyskoczył do piłki tak, że trafił bramkarza Uranii w głowę. Chwilę później ujrzał czerwoną kartkę, podobnie jak obrońca gospodarzy Szal, który w drodze rewanżu odepchnął zawodnika gości. Do końca spotkania Cyklon próbował wyrównać, ale ostatecznie kontra Rafała Nowaka i celny strzał ustaliły wynik na 2:0 dla Uranii. 

Urania Ruda Śląska - Cyklon Rogoźnik 2:0 (1:0)

Nowakowski 12’, Nowak 90’ 

Urania: Pardela - Dobrowolski (75’ Halusa), D. Henisz, Kołodziej, Kowalski, R. Nowak, Nowakowski (85’ Grabiec), Pach (65’ Cioch), Szal, Witas (70’ Czajor), Wleciałowski. Trener: Marcin Molek

Cyklon: Żerdziński - Barchan, Gimzia, Gruszka, Jabłoński (65’ Mazur), Kraczyński, Krawczyk, Skórski, Szopa, Wilk, Wściubiak. Trener: Ireneusz Adamski

Żółte kartki: D. Henisz, Pach, Witas, Wleciałowski - Gruszka, Wściubiak, Barchan, Skórski

Czerwone kartki: Szal - Wściubiak, Barchan (druga żółta)


Komentarze