Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wygrana szczypiornistów

23-09-2021, 15:26 SPR Grunwald Ruda Śląska

Piłkarze ręczni SPR Grunwald Ruda Śląska mają powód do dumy. W meczu I ligi pokonali Wisłę Sandomierz. W sobotę (18.09) podczas inauguracji I ligi mężczyzn. szczypiorniści SPR Grunwald Ruda Śląska rozegrali pierwszy mecz sezonu przed własną publicznością, a przeciwnikiem była drużyna SPR Wisła Sandomierz. Przed spotkaniem trudno było wytypować faworyta, gdyż gospodarze przystąpili do sezonu w roli beniaminka.

Pierwsze minuty meczu pokazały, że będzie to zacięte widowisko. Na nieznaczne prowadzenie wyszli goście, którzy swoją jednobramkową przewagę utrzymywali do 24. minuty. Od tego momentu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy do przerwy wypracowali sobie czterobramkową przewagę. W 19. minucie pierwszej połowy czerwoną kartkę otrzymał Michał Niedźwiedzki za niebezpieczny faul na Jakubie Rusinie. Mimo poważnie wyglądającego faulu zawodnik z Sandomierza wrócił do gry w drugiej połowie spotkania, natomiast rozgrywający Grunwaldu resztę spotkania oglądał z trybun. Zdecydowanym liderem wśród podopiecznych trenera Adama Ogórka był Arkadiusz Miszka, który w pierwszych trzydziestu minutach dziewięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Dobrą zmianę w bramce dał Jakub Sekuła, który raz po raz parował rzuty przeciwników i wyprowadzał skuteczne kontrataki.

W drugiej połowie utrzymywało się kilkubramkowe prowadzenie gospodarzy, a w 45. minucie wynosiło ono osiem trafień. W drugiej części meczu obudził się w ataku Kamil Cieniek, który w newralgicznych momentach zdobywał ważne bramki dla gospodarzy. Bardzo dobre fragmenty mieli również Tymoteusz Milewski na obrocie i Konrad Suchy, który harował w obronie i zdobywał cenne bramki po drugiej stronie boiska. W końcówce meczu na parkiecie pojawili się rezerwowi zawodnicy i ostatecznie w 60. minucie na tablicy świetlnej wyświetlił się wynik 34:30. Najskuteczniejszym zawodnikiem Grunwaldu był Arkadiusz Miszka, który zdobył aż 15 bramek. Cała drużyna zagrała bardzo dobry mecz i zasłużenie zainkasowała 3 punkty.

-    Wygrana na inaugurację sezonu jest z pewnością nagrodą za ciężko przepracowany okres przygotowawczy i motywacją do dalszej walki w kolejnych meczach – podkreśla Łukasz Wodarski, dyrektor sportowy SPR Grunwald Ruda Śląska. - Następne spotkanie Grunwald rozegra w Kielcach z najzdolniejszą młodzieżą w Polsce uczącą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Trzymamy kciuki w meczu wyjazdowym i już teraz zapraszamy na mecz za w hali MOSiR w Halembie – dodaje.

Warto dodać, że Grunwald pozyskał w okresie między sezonami kilku wartościowych zawodników. Do drużyny dołączyli: Arkadiusz Miszka, Kamil Cieniek, Mateusz Cieślik, Wojciech Parzonka, Marcin Pietruszka, Marcin Kijowski oraz Szymon Skutela. Z drużyna pożegnali się Adam Wiertelorz i Mateusz Hajda, którzy zakończyli karierę sportową.

Grunwald Ruda Śląska - Wisła Sandomierz 34:30 (15:11)


Komentarze