Wygrana Grunwaldu

30-05-2013, 15:57 Sandra Hajduk

Pewnym zwycięstwem Grunwaldu Ruda Śląska zakończyło się jego spotkanie z Górnikiem Piaski. Mecz został rozegrany w czwartek na Halembie.

Od początku obie strony starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Grunwald bardzo dobrą okazję miał w 35 minucie spotkania. Wówczas po uderzeniu Ciołka z wolnego piłka odbiła się od słupka. Objąć prowadzenie zielonym udało się w 45 minucie. Po rzucie z autu piłka znalazła się przed polem karnym tuż obok Maciongowskiego, który płaskim strzałem umieścił ją w siatce.

W drugiej połowie spotkania to gospodarze częściej dochodzili do groźniejszych sytuacji. Zwiększyć przewagę udało im się jednak dopiero w końcówce spotkania. W 84 minucie po uderzeniu Kota z dystansu piłka przeleciała tuż obok bramkarza po czym wpadła do siatki. W 88 minucie zieloni wyszli z kontrą – Ciołek podał do Kota, a ten okiwał dwóch obrońców po czym załadował piłkę tuż pod poprzeczkę. W 91 minucie drugą żółtą kartką został ukarany Szpoton i musiał on opuścić boisko. To jednak nic już nie zmieniło – spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla gospodarzy.

Grunwald Ruda Śląska – Górnik Piaski 3:0 (1:0)

Grunwald Ruda Śląska: Bolik - Oswald, Jarczyk (kpt), Łęcki - Szpoton, Maciongowski - Gruchalski, M. Brzozowski, Szczypior - Ciołek (90+1’ J.Brzozowski), Kot

Rezerwa: Woźniak M - Lein, Kucharz M, Simon, Stawowy, Szczygieł

Trener: Teodor Wawoczny; II trener: Jacek Bratek