Wygrana Grunwaldu

03-03-2020, 15:37 GKS Grunwald Ruda Śląska

GKS Grunwald Ruda Śląska pokonał zespół lublinieckiej klasy A – Orła Psary – Babienica 5:0.  Na trzy tygodnie przed inauguracją rundy wiosennej drużyny zmierzyły się na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu.

Już w 2. minucie spotkania po zagraniu Dawida Ogłozy wynik otworzył Krzysztof Maciaszek strzałem w długi róg. Na wynik 2:0 po chwili mógł podwyższyć Kaiki Ozaki, który wyszedł do prostopadłego podania, ale uderzył zbyt lekko i bramkarz nie miał problemów odbić piłki nogami. W 19. minucie okazji nie wykorzystał Wojciech Jankowski, a po rzucie rożnym Jakub Dolecki posłał piłkę obok bramki. Kilkanaście minut później „Jankes” po podaniu Jakuba Doleckiego nie dał szans bramkarzowi strzałem na dalszy słupek (2:0). W końcówce pierwszej połowy dwie okazje miał jeszcze Dawid Ogłoza. Tuż przed przerwą i w przerwie trener musiał dokonać m.in. dwóch wymuszonych zmian, ponieważ Michał Kowalczyk i Dawid Ogłoza opuścili boisko z urazami. Kolejną bramkę zdobył Kamil Skorupa w 65.minucie, który otrzymał piłkę od Dawida Chmielarskiego, podał do Roberta Burdzika, który zagrał w tempo do wchodzącego w pole karne lewego obrońcy Grunwaldu a ten pokonał bramkarza. W kolejnych minutach przed szansą na zdobycie gola stanęli dwukrotnie Wojciech Jankowski (strzał nad bramką i lob w sytuacji sam na sam padł łupem bramkarza) oraz Robert Burdzik (uderzenie obok bramki po wyłożonej piłce przez Kaikiego Ozakiego). W dalszej części spotkania ( 77. Minucie) drugie trafienie w meczu dołożył Kamil Skorupa, który przeprowadził kapitalny rajd mijając po drodze kilku zawodników gości. Cztery minuty później po podaniu Kamila Skorupy w sytuacji sam na sam japoński pomocnik Kaiki Ozaki  przegrał pojedynek z bramkarzem. Jednak Kaiki otrzymał jeszcze kolejną doskonałą piłkę (od podającego Roberta Burdzika) i znowu nie zdołał pokonać golkipera rywali. Ale już 88. minucie po dośrodkowaniu Jakuba Kozłowskiego Kaiki Ozaki wślizgiem spowodował, że piłka wpadła do bramki i ustaliła wynik 5:0. .

Grunwald Ruda Śląska 5:0 Orzeł Psary – Babienica (2:0)

1:0 Maciaszek, 2 min

2:0 Jankowski, 32 min

3:0 Skorupa, 65 min

4:0 Skorupa, 77 min

5: 0 Ozaki, 88 min

Skład Grunwaldu: Kurpas (46. Stasiczek) – Poprawa, Ostrowski, Wojtaczka (72. Żmurko), Skorupa – Dolecki, Kowalczyk (44. Chmielarski) – Ozaki, Ogłoza (46. Burdzik), Maciaszek (46. Kozłowski) – Jankowski (81. Botor). Trener: Michał Szyguła.