Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Wygrali z wiceliderem

05-04-2023, 20:53 Dawid Kosmalski

W sobotę (1.04) SPR Grunwald Ruda Śląska wygrał z VIVE II Kielce 37:31 (21:15) w ramach 23. kolejki II ligi mężczyzn.

Tym razem do hali przy ulicy Kłodnickiej przyjechała kolejna drużyna, która wzięła udział w niedawno zakończonym turnieju finałowym Mistrzostw Polski juniorów. Na początku marca drużyna VIVE Kielce zdobyła w Opolu brązowy medal, a obecnie pod szyldem rezerw odrabia przełożone spotkania w II lidze. Podopieczni Andreia Hapala wrócili do Rudy Śląskiej po zeszłotygodniowej porażce 31:35 (17:16) na wyjeździe z SMS Wybicki Kielce.

W pierwszych dziesięciu minutach spotkania żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie znaczącej przewagi. Raz na prowadzenie wychodzili goście, raz gospodarze, aż w końcu SPR dzięki trzem bramkom z rzędu odskoczył rywalom. Ostatecznie na koniec 1. połowy Grunwald prowadził sześcioma bramkami i wydawało się, że ma mecz pod kontrolą. Jednak w drugich 30 minutach goście sukcesywnie zaczęli odrabiać straty, m.in. dzięki świetnej skuteczności z rzutów karnych Mateusza Pakaszewskiego, który z 12 bramkami był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. W okolicach 45 minuty kielczanie zbliżyli się na jedną bramkę różnicy i mocno ,,nakręceni” ruszyli do kolejnych ataków. Tym razem jednak rudzianie nie pozwolili na więcej. Celne rzuty Jakuba Mauera, Maksymiliana Wolnica i Krzysztofa Kurełka przypieczętowały cenne zwycięstwo gospodarzy.

SPR Grunwald Ruda Śląska VIVE II Kielce 37:31 (21:15)

Grunwald: Błaś, Sekuła – Hadam (5 bramek), Niedźwiedzki (8), Misiak, Skutela (1), Macha (2), Wolnic (4), Kurełek (6), Mauer (11), Matuszewski.

Trener: Andrei Hapal.

VIVE: Błasiński, Solnica –Nyga, Augustowski (1), Michalczyk, Tkaczyk, Pakaszewski (12), Pęczkowski (2), Sęk (2), Włodarski (4), Osuch (2), Nogaj, Rataj (2), Trybulak, Malarz (1), Trela (5).

Trenerzy: Paweł Grecak, Paweł Sieczka.

Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy kolejki – Grunwald rozegra dwa spotkania wyjazdowe z Hutnikiem Kraków i MOSiRem Bochnia, a także jedno domowe z UKS 31 Rokitnica Zabrze


Komentarze