Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wycisnęli siódme poty

05-11-2012, 14:48 Sandra Hajduk

Kilkunastu zawodników wyciskało z siebie dosłownie siódme poty by wygrać w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Wyciskaniu Sztangi.

 

Zawody odbyły się czwartego listopada w Hali MOSiR w Orzegowie. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach wyciskania sztangi leżąc z podziałem na kategorie wagowe oraz na ilość powtórzeń. Najstarszy uczestnik zawodów miał 64 lata zaś najmłodszy szesnaście.

 

- Zawody organizujemy od jedenastu lat. Przyjeżdżają tutaj ludzie z różnych zakątków Polski - przyjechała między innymi grupa zawodników z oddalonego o 300 kilometrów Płocka. Zawodników startujących może nie jest dużo ilościowo, ale za to ich poziom jest bardzo wysoki. W końcu mamy tutaj aktualnych Mistrzów Świata – powiedział Mariusz Juraszek, organizator mistrzostw.

 

Wśród startujących pojawiła się także jedna zawodniczka.

 

- Moja koleżanka kiedyś trenowała wyciskanie sztangi. Namówiła mnie, żebym poszła z nią na trening. Spróbowałam i bardzo mi się to spodobało. Na treningach panuje bardzo fajna atmosfera. Myślę nad związaniem się z tym sportem zawodowo – opowiada Magdalena Spławińska, Mistrzyni Europy i Polski oraz rekordzistka Polski w kategorii do 75 kg.

 

Magdalena nie była jedynym utytułowanym zawodnikiem, który pojawił się na rudzkich mistrzostwach. Zawody sędziował Marcin Herok – aktualny Mistrz Świata w kategorii wagowej do 75 kilogramów. Natomiast udział w rywalizacji wzięli: Adam Kozłowski – aktualny Mistrz Świata w kategorii do 110 kg, Maciej Jaśkiewicz, który zajął na Mistrzostwach Świata IV miejsce w kategorii do 90 kg oraz Dariusz Szczęsny również IV na Mistrzostwach Świata w kategorii do 75 kg.


Komentarze