Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wszyscy byli wygrani

31-03-2012, 07:18 Administrator WR

Szesnaście drużyn m.in. z Rudy Śląskiej, Zabrza, Katowic, Gliwic, Raciborza, Rybnika i Bytomia wzięło udział w XXII Regionalnym Turnieju w Halowej Piłce Nożnej Olimpiad Specjalnych. W uroczystym otwarciu udział wzięli: wiceprezydent Anna Krzysteczko oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta: Witold Hanke i Józef Osmenda. Po odegraniu hymnu olimpiad specjalnych i złożeniu przysięgi przez uczestników turnieju jego uroczystego otwarcia dokonała wiceprezydent Anna Krzysteczko.

- Wszystkie drużyny przyjechały tutaj po zwycięstwo, ale dla mnie wszyscy jesteście wygrani, bo realizujecie swoją pasję – mówiła wiceprezydent Krzysteczko.

Zawodnicy szesnastu drużyn przed otwarciem turnieju wzięli udział w grach obserwowanych.

- To zasada olimpiad specjalnych. Takie gry pozwalają nam ustalić poziom uczestników i podzielić ich na grupy o podobnych umiejętnościach – powiedział Dariusz Wosz – dyrektor regionalny Olimpiad Specjalnych Polska – Śląskie.

Drużyny zmierzyły się w pięciu grupach, które mecze rozegrały na hali w Halembie i Bielszowicach. Chociaż w tym turnieju zwycięstwo nie było najważniejsze, warto dodać, że rudzkie drużyny „Halembianka” i „Łukaszki” stanęły na najwyższym stopniu podium.


Komentarze