Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wrześniowy "Bieg Wiewiórki" za nami

16-09-2017, 14:35 Agnieszka Lewko

Sobotnia pochmurna aura nie zniechęciła zapalonych biegaczy i miłośników nordic walking do udziału we wrześniowym „Biegu Wiewiórki”. Sportowcy po raz kolejny sprawdzili swoją kondycję i sprawność fizyczną w halembskim lesie. Jak zawsze na starcie można było spotkać kilkadziesiąt dzieciaków, które dystans 1 km przebiegły razem z wiewiórką.

- Pogoda dzisiaj sprzyja biegaczom, bo temperatura jest komfortowa. Niestety jednak podłoże jest śliskie i mokre, ale zawodnicy mają odpowiednie obuwie i sobie radzą na trasie. Trudne warunki nie przeszkodziły także dzieciakom, które ładnie przebiegły trasę i się nie przewróciły - komentował ultramaratończyk August Jakubik, jeden z organizatorów biegu. - Zmierzamy powoli do końca tegorocznego cyklu, ale w przyszłym roku bieg będziemy znowu kontynuować, ponieważ na każdych zawodach mamy na starcie kilkaset osób, a to pokazuje, że zarówno mieszkańcom naszego miasta, jak i miast ościennych podoba się ten bieg - dodał.

Dzieci miały do przebiegnięcia dystans 1 km, z kolei biegacze musieli pokonać pętlę o długości 4,25km, którą, w zależności od predyspozycji, było można przebiec od jednego do pięciu razy. Limit pokonania pełnego dystansu, czyli 21 km wynosił 2:45 godziny. Natomiast na tej samej trasie rywalizowali także wielbiciele nordic walking, dla których maksymalny dystans wynosił 12,6km. Następnym raz entuzjaści aktywnego stylu życia będą mogli sprawdzić swoje siły jeszcze 14 października oraz 4 listopada.


Komentarze