Worek medali w Katowicach

08-03-2023, 10:57 Dawid Kosmalski

26 lutego w Katowicach odbył się kolejny turniej z cyklu Ogólnopolska Liga Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym. W zawodach wzięło udział 350 zawodniczek i zawodników z 32 klubów.

Dla rudzkiej drużyny KTJ MMA Team wyjazd do Katowic okazał się dużym sukcesem. Jedenastoosobowy zespół zdobył aż 20 medali. Indywidualne wyniki przyniosły drużynie KTJ MMA Team 3. miejsce w klasyfi kacji klubowej. Po trzy medale zdobyli: Jakub Karaś (dwa złota, jedno srebro) i Daniel Pytlok (jedno złoto, dwa srebra). Po dwa medale sięgnęli: Lena Balcer (dwa złote), Fabian Balcer (dwa brązy), Mateusz Grubski (srebro i brąz) oraz Carmen Wypukoł (również srebro i brąz). Ponadto złoto zdobyli: Mateusz Gryc, Michał Mamczura i Oskar Włosowicz-Iwan, a na drugim stopniu podium stanęli Wojciech Jankowski, Maciej Mamczura oraz Nina Baucz.

Ponadto w Katowicach z dobrej strony pokazali się reprezentanci Academii Gorila, którzy wrócili do Rudy Śląskiej z siedmioma medalami. Złoto zdobyli Alan Leksy i Piotr Goliński, srebro Maksymilian Szczucki, Oskar Rosowski i Karol Broda, a brąz Laura Stankiewicz oraz Błażej Kiszkarewicz. Kolejny turniej w ramach Ogólnopolskiej Ligi odbędzie się 18 marca.