WOPR z medalami

27-02-2019, 19:29 WOPR Ruda Śląska

Wysoki poziom swoich umiejętności zaprezentowali zawodnicy rudzkiego WOPRU w Niemczech. Na zawodach Erwin Wendrich Pokal Luckenwalde 2019 zdobyli złote i srebrne medale.

- Brawa i gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, a podziękowania rodzicom, którzy ten wyjazd umożliwi oraz organizatorom z DLRG Luckenwalde, którz sprawili, że oprócz medali przywieźliśmy z Niemiec ciepłe wspomnienia oraz zyskaliśmy wielu ratowniczych przyjaciół – zaznacza Magdalena Skudlik z WOPRu Ruda Śląska. - W tym roku, przymierzamy się, o ile środki pozwolą, do jeszcze kliku międzynarodowych wyjazdów. Mamy nadzieję startować w nich w jeszcze mocniejszej grupie młodych ratowników, którzy będą chcieli doskonalić swoje umiejętności służące przede wszystkim niesieniu pomocy osobom w potrzebie na naszych treningach. Spotykamy się w czwartki o 20 oraz w soboty o 9. na basenie przy ulicy Pokoju w Nowym Bytomiu dodaje.

W zawodach oprócz rudzkich ratowników startowało siedem oddziałów DLRG (niemiecki WOPR). Wyniki: Nikola Niewiadomska - złoty medal za start na 200 m z przeszkodami, uzyskała czas 2:25,82 deklasując rywalki o prawie 3 sekundy. Natalia Pasek – srebrny medal na 100 m z przeszkodą i drugie srebro na 50 m holowanie manekina. Zawodniczka zdobyła też wysokie piąte miejsce na 50 m w konkurencji holowanie manekina w płetwach. Był to międzynarodowy debiut tej zawodniczki.  Michalina Skudlik - najmłodsza ze wszystkich startujących zawodniczka, mimo choroby pokazała, że można w przyszłości może walczyć o medale. Zajęła siódme miejsce na 100 m z przeszkodami, ósme na 50 m holowanie manekina oraz czternaste miejsce na 50 m w konkurencki holowanie manekina w płetwach. Kolejna zawodniczka z Rudy Śląskiej Dominika Nocoń - w dwóch konkurencjach - 100 m holowanie manekina w płetwach oraz 50 m holowanie manekina - zajęła miejsca w pierwszej dziesiątce, zbierając cenne punkty dla zespołu, a Zuzanna Rzepka  wywalczyła srebrny medal na 100 m  w konkurencji holowanie manekina w płetwach oraz czwarte miejsce na 100 m w konkurencji ratownik. Zawodniczki osiągnęły sukces pod okiem trenerki Magdaleny Skudlik, która udowodniła jak ważne jest opanowanie do perfekcji umiejętności technicznych. Zajęła piąte miejsce na 100 m w konkurencji holowanie manekina w płetwach, oraz dziesiąte na 100 m w konkurencji ratownik. Dobrze spisała się też męska cześć zawodników.  Dawid Malik na trzy starty zdobył trzy złote medale i trzy rekordy zawodów. Debiutant w międzynarodowych zawodach wzbudzał komentarze niemieckich trenerów i nie miał sobie równych w swojej kategorii wiekowej, deklasując rywali w konkurencjach:100 m z przeszkodą, 50 m holowanie manekina i 50 m holowanie manekina w płetwach. Z kolei Daniel Dąbrowski jako jedyny podjął się wyzwania przepłynięcia prawie wszystkich konkurencji. Zajął dziesiąte miejsce na 200 m z przeszkodą, jedenaste na 100 m w konkurencji ratownik oraz poprawił swój rekord życiowy na 50 m  w konkurencji holowanie manekina. Drużyna damska zajęła 3 miejsce w klasyfikacji punktowej, a chłopcy drugie w tej samej klasyfikacji. Natomiast cała drużyna wywalczyła również trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.