Wojtachnio mistrzem Polski

22-10-2018, 15:40 Agnieszka Lewko

Aleksander Wojtachnio z Pogoni Ruda Śląska złotym medalistą. Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w zapasach kobiet i w stylu wolnym, które odbyły się w miniony weekend, rudzianin zdobył tytuł mistrza Polski.

Mistrzostwo rudzianin wywalczył w kategorii 97 kg. W pierwszej walce zawodnik pokonał Mateusza Nowaka (Stal Rzeszów), natomiast w drugiej wygrał z Karolem Turczyńskim (Legia Warszawa) i w finale pokonał na plecy Arkadiusza Orłowskiego z rudzkiej Slavii. W sumie w rywalizacji wzięło udział 12 zawodników.

- Aleksander to moje złote dziecko, dlatego cieszę się, że wygrał. Jestem bardzo zadowolony z jego osiągnięć i formy. To jego kolejny tytuł w tym roku. A już 4 listopada Wojtachnio wyjeżdża na zgrupowanie szkoleniowe do Władysławowa  - mówi Jan Walkowiak, trener zawodnika.