Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Woda to jej żywioł

06-09-2021, 13:49 AL

Genowefa Drużyńska z Rudy Śląskiej triumfowała w Sopocie. Podczas drugiej edycji zawodów “Dookoła Molo im. Jacka Starościaka” plywaczka wywalczyła 2.miejsce, mimo że ma już 70 lat. W zawodach wystartowało 170 osób.

–   rzed każdym startem wiem, że mam szansę, żeby osiągnąć sukces. Po prostu płynę, żeby spełniać swoje marzenia – podkreśla Genowefa Drużyńka. - Zawody te ułożyły się po mojej myśli, chociaż pogoda dopisywała, to  lekki wiaterek powodował fale, które utrudniały pływanie. Ale to morze, więc pływanie w nim ma swój urok. W każdym razie start ten to było wielkie emocje  i ogromna  satysfakcja, kiedy  dotarłam do mety. A kiedy nastapiła dekoracja to bardzo się wzruszyłam. Dlatego zawsze powtarzam - to nie wiek mówi, ile masz lat, ale podejście do życia – dodała.

Genowefa Drużyńska  trenuje na basenie krytym przy ul. Chryzantem w dzielnicy Ruda. Od wielu lat odnosi wiele sukcesów podczas różnych ogólnopolskich zawodów. - Cały czas pływam na rudzkim basenie. W zasadzie to swoja przygodę z pływaniem zaczynałam na basenie, a w morzu też sobie dobrze radzę – dodaje Genowefa Drużyńska. - Przy okazji mojego ostatniego sukcesu, bardzo chciałabym podziękować organizatorom zawodów w Sopocie, klubowi morsów z Sopotu i pensjonatowi Antonina w Dębkach, ktory zapewnił mi doskonałe warunki pływackie – dodała.


Komentarze