Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wiewiórka w promieniach lipcowego słońca

23-07-2019, 14:33 Agnieszka Lewko

Miłośnicy biegania i zdrowego stylu życia znowu spotkali się na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15. W sobotę (20.07) odbył się już piąty w tym roku „Bieg Wiewiórki”, w którym wzięło udział ponad 260 zapalonych biegaczy i wielbicieli nordic walking. Tradycyjnie na starcie nie zabrakło najmłodszych biegaczy.

- Piękna letnia pogoda nastraja niezwykle pozytywnie i pobudza energię. Jednego i drugiego nie brakowało podczas "Biegu Wiewiórki". Było mi bardzo miło spotkać się z Państwem po raz kolejny na tej biegowej imprezie i jestem bardzo szczęśliwa, że dbają Państwo o kondycję fizyczną swoją i swoich dzieci oraz stawiają na aktywność i zdrowy styl życia. Dziś na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15 wspaniale się bawiłam i w promieniach lipcowego słońca kibicowałam tym młodszym i starszym biegaczom - powiedziała Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

W trakcie biegu biegacze mogli pokonać pętlę o długości 4,2 km od jednego do pięciu razy, czyli w sumie zrobić 21 km. Z kolei wielbiciele nordic walking mogli pokonać w sumie 12,6 km, a dzieci, które nie przekroczyły jeszcze piętnastego roku życia, mogły sprawdzić swoje siły na dystansie 1000 m.

- Ten bieg przede wszystkim ma uczyć aktywnych postaw i pokazać, jak można sportowo i zdrowo spędzać wolny czas, a przy okazji wspaniale się bawić – podkreśla Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. – Bardzo chcielibyśmy, żeby z wiewiórką każdego miesiąca biegały całe rodziny. To wspaniała okazja, żeby na chwilę oderwać się od codzienności i spędzić czas na powietrzu – dodaje.

Przypomnijmy, zgłoszenia do biegu prowadzone są internetowo przez specjalny formularz znajdujący się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. Wysokość wpisowego na bieg i nordic walking wynosi 15 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci. W przypadku zapisów w biurze zawodów w dniu biegu opłata wyniesie 25 zł (osoby dorosłe) i 10 zł (dzieci).


Komentarze