Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wielki sukces nauczycieli

11-12-2018, 11:11 Agnieszka Lewko

Po raz pierwszy rudzka drużyna wzięła udział w VII Mistrzostwach Polski Pracowników Oświaty w Futsalu, które odbyły się w Praszce i od razu osiągnęła sukces. W skład drużyny weszli rudzcy nauczyciele, którzy podczas meczu pokazali, że nie maja sobie równych.

W turnieju wzięło udział siedem drużyn reprezentujących Nysę, Włoszczowę, Wołczyn, Turek, Praszkę, Rybnik i Rudę Śląską. Mecze rozgrywano na hali sportowej „Kotwica” w Praszce  systemem każdy z każdym po 15 minut. Tytułu z poprzedniego roku miała zamiar obronić drużyna z Włoszczowy. Jednak w efekcie uległa zawodnikom z Rudy Śląskiej, którzy zdobyli mistrzostwo Polski Pracowników Oświaty w Futsalu. Rudzianie pokonali kolejno: Turek (2:1), Włoszczowę (3:1), Rybnik (5:0), Praszkę (2:1) i Wołczyn (2:0), dzięki czemu już przed ostatnim meczem zapewnili sobie tytuł mistrzowski. Być może świadomość, że nikt nie jest w stanie odebrać im pucharu, spowodowała rozluźnienie u zawodników, ponieważ w ostatnim meczu  z Nysą przegrywali już 2:0. Jednak jak na mistrzów przystało w końcówce meczu ostro zabrali się do pracy i ostatecznie zwyciężyli c w tym pojedynku 3:2, pozbawiając zespół z Nysy miejsca na podium. Skorzystali z tego gospodarze turnieju, czyli drużyna z Praszki, która zajęła trzecie miejsce.

Skład zwycięskiej drużyny:  Łukasz Kolasa (nauczyciel SP 18, król strzelców w drużynie), Maciej Kiełtyka (nauczyciel SP 23, wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny), Karol Bolik (nauczyciel SP 2), Piotr Koloczek (nauczyciel SP 30),  Dawid Cieślok ( nauczyciel SP 28 oraz SMS Ruda Śląska), Robert Brysz (nauczyciel SMS),  Bartosz Dębski (nauczyciel SP 18), Laurent Tomecki (nauczyciel SP 20, kierownik i założyciel drużyny).


Komentarze