Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Weź udział w półmaratonie!

29-07-2020, 09:12 Joanna Oreł

Jeszcze tylko do 1 sierpnia można zdecydować się na udział w „wirtualnym” Rudzkim Półmaratonie Industrialnym. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa biegowa rywalizacja odbywa się w inny niż dotychczas sposób.

W ramach tych zawodów można przebiec półmaraton lub dystans 10 km indywidualnie albo w małej grupie przy zachowaniu zasady dystansu społecznego. Udział w takiej formule biegu możliwy jest już od 10 czerwca, a koniec zabawy zaplanowano na 1 sierpnia. Wtedy też poznamy zwycięzców poszczególnych biegów. Podczas tegorocznej edycji rudzkiego półmaratonu można wyruszyć także w marszu nordic walking na dystansie 10 km.

Każdy z zawodników, który pokona wybrany dystans, po rejestracji za pomocą specjalnego formularza, przesyłać będzie swój wynik wraz ze zdjęciem lub zrzutem ekranu pokazującym bieg z widocznym dystansem i czasem zarejestrowanym przez urządzenie rejestrujące (zegarek lub telefon z GPS). Dla zawodników, którzy uzyskają najlepsze wyniki w poszczególnych biegach, przygotowane zostały puchary. Każdy z uczestników otrzyma też pamiątkowy medal z wygrawerowanym czasem.


Komentarze