Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wędkowali na Kokotku

11-06-2018, 15:36 Agnieszka Lewko

Zawody spławikowe o Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska odbyły się w sobotę (9.06) na stawie Kokotek w Rudzie. W wędkarskiej rywalizacji wystartowało dziewięć drużyn, składających się z pięciu osób. Organizatorem zawodów było koło PZW nr 51 w Rudzie Śląskiej.

- W sumie w dzisiejszych zawodach wzięło udział czterdziestu pięciu zawodników. Nasze koło wystawiło na zawody dwie drużyny. Poza tym w zawodach wzięły udział:  trzy drużyny z koła Helmba, dwie drużyny z koła Śląsk,  a także po jednej drużynie ze stowarzyszenie „Zdebel” i „Hutnik” - podkreślił Joachim Klenczar, prezes koła nr 51 w Rudzie Śląskiej. - Historia tych zawodów sięga lat 90. dwudziestego wieku, organizowane są co roku i  biorą w nich udział koła i stowarzyszenia działające na terenie Rudy Śląskiej - dodał.

Podczas zawodów na rudzkim stawie przyznano nagrody  rzeczowe zwycięzcom w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, a także wręczono statuetki, puchary i dyplomy.

- Zajęłam dzisiaj piąte miejsce. Wędkowanie mnie relaksuje i odpręża, daje mi dużo radości. Jadąc nad wodę czuję spokój. Jednak wędkowanie to bardzo wymagający sport, bo kilka razy w tygodniu mamy treningi, a latem raz w tygodniu zawody. Poza tym trzeba dużo czasu spędzić nad wodą, żeby zrozumieć ten sport - powiedziała Andrea Fülbner z Koła PZW nr 92 Halemba. 


Komentarze