Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Wędkarze triumfowali

07-09-2021, 15:42 AL

Rudzcy wędkarze nadal trzymają się mocno. Ostatnie dni sierpnia okazały się dla nich zwycięskie. Triumfowały zarówno zawodniczki jak i zawodnicy.

W dniach 20-21 sierpnia w Almere w Holandii odbyły się Mistrzostwa Świata w wędkastwie spławikowym. gdzie Marta Gottwald-Białdyga została drużynową Mistrzynią Świata. Zawodniczka trenuje pod okiem trenera Macieja Białdygi.  Z kolei kilka dni wcześniej (19-20.08) w Ostrowie Świętokrzyskim odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Wędkarska, podczas której rudzka młodzież zdobyła odpowiednio: w kategorii do lat 16 – 2. miejsce Grzegorz Frank, 5.  miejsce Bartosz Mirek. W kategorii do lat 14 1. miejsce zajął Marcin Frank. Warto dodać, że w sobotę (21.08) w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym (casting). W trakcie tych zawodów jak zwykle nie zawiedli rudzcy zawodnicy. Pierwszym wicemistrzem Polski w kategorii kadetów został Bartosz Mirek a 3. miejsce zajął Marcin Frank, a w kategorii  juniorów drugim wicemistrzem Polski został Grzegorz Frank.

Na tym jednak nie koniec sukcesów. W dniach 27-29 sierpnia w Miejskiej Górce odbyły się ostatnie z cyklu czterech spławikowych zawodów Grand Prix Polski U-15 U-20, na których  znowu nie zawiedli rudzcy wędkarze. W  kategorii U- 15  1. miejsce zajął Bartosz Mirek, w kategorii U -20 3. miejsce zajął Robert Mirek. W generalnej klasyfikacji Pucharu Polski w kategorii -U15 Bartosz Mirek wywalczył 2. miejsce a w kategorii  U-20 3. miejsce zdobył Robert Mirek. Bartosz Mirek zajął także 5. miejsce w Spławikowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Częstochowie. Trenerami zawodników są: Krzysztof Mirek i Dariusz Ciacia. 


Komentarze