Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wędkarze świętowali

08-10-2018, 15:31 Agnieszka Lewko

70 urodziny obchodziło koło wędkarskie nr 51 Polskiego Związku Wędkarskiego w miniony piątek (5.10). Podczas jubileuszowego spotkania w restauracji Wawelska nie zabrakło życzeń i podziękowań oraz wielu wędkarskich historii opowiadanych przez wędkarzy.

- Z naszego koła wywodzili się znamienici działacze tacy jak: Alfred Kubica, Jan gruszka, Henryk Lebioda czy Bronisław Żabiński - zaznaczył Joachim Klenczar, prezes koła nr 51 w Rudzie Śląskiej. - Na przestrzeni minionych lat nasi zawodnicy odnosili wielkie sukcesy w wędkarstwie rzutowym i spławikowym. W swoich szeregach mamy mistrzów okręgu Polski, Europy czy świata. Na przykład Maciej Białdyga w 2014 roku zdobył tytuł Mistrza Świata Juniorów w wędkarstwie spławikowym - dodał.

W kole nr 51 zrzeszonych jest ponad 750 wędkarzy, a w całej Rudzie Śląskiej ponad 2000. Wędkarze z koła 51 wędkują na czterech zbiornikach o łącznej powierzchni  prawie 15 hektarów. A w ostatnich latach wpuścili do swoich stawów wiele różnych gatunków ryb za kwotę ponad 40  tysięcy zł.


Komentarze