Ważne zwycięstwo

07-01-2014, 22:44 Sandra Hajduk

To był jeden z tych meczy, które trzeba wygrać jeśli się myśli o awansie. I tak się właśnie stało. We wtorek koszykarze Pogoni Ruda Śląska w meczu na szczycie III ligi pokonali drużynę AZS-u KŚ Katowice wynikiem 90:73.

Rudzianie wyciągnęli wnioski ze spotkania z katowiczanami w pierwszej rundzie, które przegrali różnicą 23 punktów. W pierwszej kwarcie gospodarze zaprezentowali się z dobrej strony. Byli skuteczni w ataku. Dobrze radzili sobie także w obronie uniemożliwiając gościom znalezienie dobrej pozycji do oddania rzutu. Po tej części gry na tablicy wyników widniał rezultat 32:16. Druga kwarta była w wykonaniu rudzian słabsza. Nie dali oni jednak ani na moment wydrzeć sobie prowadzenia z rąk. Na przerwę Pogoń schodziła z przewagą siedmiu punktów (46:39).

Trzecia kwarta także była odrobinę słabsza w wykonaniu rudzian. Zdołali jednak oni w jej trakcie minimalnie powiększyć swoje prowadzenie – do dziesięciu punktów. W ostatniej kwarcie prowadzenie Pogoni na zmianę malało i rosło. W końcówce jednak rudzianie zagrali trochę lepiej w obronie i to odbiło się na wyniku. Ostatecznie udało im się bowiem wygrać różnicą 17 punktów.

Double-double uzyskał w tym meczu Tomasz Stankala (24 pkt, 12 zbiórek).

– W drugiej kwarcie zdarzył się nam przestój, który katowiczanie wykorzystali i trochę odrobili straty. Szkoda, że tak się stało bo mogliśmy wygrać wyżej. Ale generalnie jestem bardzo zadowolony z całego zespołu. Wszyscy, którzy byli na parkiecie mocno się zaangażowali i to dało nam dzisiaj zwycięstwo – mówił po spotkaniu Marcin Cyran, trener rudzian.

Pogoń Ruda Śląska – AZS KŚ Katowice 90:73 (32:16, 14:23, 20:17, 24:17)
Pogoń Ruda Śląska: Jeleń 15, Modrzyński, Kuczera 3, Mol 2, Łapot, Sgodzaj, Bobrowski, Stankala 24, Goczok, Morawiec 25, Tomecki 11, Wilkin 10
Trener: Marcin Cyran