Wawel lepszy w karnych

02-08-2022, 13:11 Dawid Kosmalski

Wawel Wirek pokonał po rzutach karnych drużynę Jastrzębia Bielszowice w pierwszej rundzie Pucharu Polski podokręgu Katowice. Mecz odbył się w sobotę (30.07) na stadionie przy ulicy Sportowej w Bielszowicach i zgromadził ponad 240 widzów.

Derbowe starcie otwierało zmagania rudzkich piłkarzy w sezonie 2022/23. Dla Janusza Kluge był to jednocześnie debiut na ławce trenerskiej Jastrzębia. Pierwsze 45 minut nie dostarczyło wielu emocji. Zamiast sytuacji podbramkowych częściej oglądaliśmy żółte kartki, niemniej to gospodarze byli bliżsi wyjścia na prowadzenie, jednak Artur Osadnik zmarnował bardzo dobrą szansę na gola.

W drugiej połowie w końcu rozwiązał się worek z bramkami. Pierwsi na prowadzenie w 51. minucie wyszli goście za sprawą kombinacyjnej akcji, którą świetnym strzałem lewą nogą wykończył Marek Król. Wawel cieszył się z prowadzenia zaledwie kilka minut, gdyż do wyrównania najpierw doprowadził Adam Gosz, a po kilku minutach w zamieszaniu po stałym fragmencie gry na 2:1 gola zdobył Marcin Michalski. Zespół z Wirku odpowiedział już w następnej akcji. Bramkę znów strzelił Król, tym razem wykorzystując sam na sam z Tomaszem Kałką. Do końca meczu nie padła już żadna bramka, choć sytuacji z obu stron nie brakowało.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek po 90. minutach arbiter zarządził rzuty karne, które Jastrząb rozpoczął od strzału Łukasza Kowalskiego w poprzeczkę. Po pięciu seriach utrzymał się jednak remis 4:4 dzięki udanej interwencji Kałki przy strzale Patryka Rutkowskiego. Do wyłonienia zwycięzcy sobotniego meczu zawodnicy musieli wykonać 10 serii „jedenastek”. Ostatecznie po pudle Marcela Volkerta awans drużynie z Wirku dało trafienie Miłosza Jastrzębskiego.

Jastrząb Bielszowice – Wawel Wirek 2:2 (0:0), 7:8 po karnych
Gosz 54’, Michalski 63’ – Król 51’, 64’
Jastrząb: Kałka – Volkert, Osadnik, Latoska, Kaizik (46’ Kowalski), Michalski, Seidel, (81’ Jendruś), Jentrzok (58’ Gemski), Deptuch, Babczyński, Gosz (74’ Kubiak)
Wawel: Chrząszcz – Seroka (66’ Dziadzik), Salamon (46’ Jastrzębski), Osuch (71’ Lenert), Mosgalik, Kokoszka, Kałużny, Celadyn (46’ Rutkowski), Grzesik (64’ Ganczarczyk), Różycki (79’ Gubała).

Żółte kartki: Jendruś, Volkert, Deptuch – Kałużny, Grzesik, Seroka, Różycki, Osuch, Dziadzik.

Ponadto w Pucharze Polski wystąpiła Slavia, która pokonała na własnym boisku MKS Siemianowiczankę 2:1. Gole dla zespołu z Rudy zdobyli Marcin Rejmanowski i Dawid Maciaszczyk. Goście natomiast kończyli mecz w dziewięciu po dwóch czerwonych kartkach. W kolejnej rundzie, która odbędzie się w najbliższy weekend, Wawel Wirek podejmie u siebie AKS Mikołów, Slavia zagra na wyjeździe z Górnikiem 09 Mysłowice, a Grunwald zmierzy się na własnym boisku z Pogonią Imielin.