Wawel lepszy w derbach

25-05-2013, 22:03 Sandra Hajduk

Nie mogli narzekać na brak wrażeń kibice, którzy wybrali się na sobotnie derby Rudy Śląskiej, w których Jastrząb Bielszowice podejmował Wawel Wirek. W spotkaniu padło aż sześć bramek.

Jastrząb rozpoczął mecz od mocnego uderzenia. Już w pierwszej minucie spotkania mógł objąć prowadzenie. Henisz znalazł się w sytuacji sam na sam z Gawlikiem, zdołał jednak wrócić jeden z obrońców Wawelu i wybił zawodnikowi Jastrzębia piłkę spod nóg. Chwilę później, po rzucie rożnym, bliski trafienia był Morawiec – piłka po jego uderzeniu głową przeleciała tuż obok słupka. Następnie dużo było gry w środku boiska. W końcu w 30 minucie po podaniu Majnusza, w pole karne gospodarzy wszedł Grzegorz Kałużny. Okiwał on obrońców Jastrzębia po czym strzałem umieścił futbolówkę w bramce gospodarzy. W 40 minucie Wawel zdołał strzelić kolejną bramkę. Po uderzeniu po ziemi Lokaja z rzutu wolnego, piłka przeleciała pod nogami podskakujących wówczas zawodników stojących w murze i wpadła do bramki. Na minutę przed końcem pierwszej połowy ponownie dobrą okazję miał Grzegorz Kałużny, ale zdołał wybić futbolówkę Bechta.

Wykorzystał szansę, która nadarzyła się na początku drugiej połowy Jastrząb. W 47 minucie z rzutu wolnego na dłuższy słupek uderzył Janiak i umieścił piłkę w siatce Wawelu. Zdobywając bramkę kontaktową sprawił, że nadzieje kibiców znów odżyły. Jednak zaledwie trzy minuty później sprowadził ich na ziemię Lokaj, który mocnym uderzeniem z rzutu wolnego strzelił gola, ponownie dając dwubramkowe prowadzenie Wawelowi. W 60 minucie meczu wrzutkę w pole karne wykorzystał Gierczak. Z zimną krwią okiwał on obrońcę i bramkarza i strzelił bramkę kontaktową. Wtedy spotkanie zrobiło się bardziej zacięte. Obie strony atakowały. Wynik meczu ustalił w 76 minucie Lokaj. Wykorzystał on rzut karny podyktowany przez sędziego, a mecz zakończył się wynikiem 2:4 dla Wawelu.

Jastrząb Bielszowice – Wawel Wirek 2:4 (0:2)

Jastrząb Bielszowice: Bechta, Czech, Koniorczyk, Morawiec, Łukasik, Skudlik, Gierczak, Henisz, Mikuła, Dembiński M., Janiak

Trener: Piotr Gierczak

Wawel Wirek: Gawlik – Zajdel, Buchcik, Grzywa, Pyc, Lokaj, Kowalczyk, Majnusz, Piętoń, Kąłużny G., Jaronim

Trener: Jarosław Zajdel