Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

W japonkach po bieżni

16-07-2018, 13:59 UM Ruda Śląska

Masz sprawdzone japonki, wolny weekend i chęć na dobrą zabawę? Jeśli tak, to przyjdź i weź udział w niecodziennym biegu! 400-stu metrowa rywalizacja w japonkach towarzyszyła będzie IV Rudzkiemu Półmaratonowi Industrialnemu, który odbędzie się 28 lipca br. na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej. Start biegu „w klapkach” o godz. 20:00.

Tegoroczny bieg w japonkach to alternatywa do biegu w szpilkach, który każdego roku towarzyszył Rudzkiemu Półmaratonowi Industrialnemu. Ze względu na zmianę miejsca organizacji imprezy musieliśmy zmienić też formułę i tej zabawy. Niewykonalnym jest bieg w szpilkach po bieżni stadionu. Japonki to idealny, wakacyjny zamiennik – tłumaczy Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta. – Bieg w szpilkach cieszył się dużą popularnością. I choć konkurencja ta kojarzona jest głównie z paniami, to w ubiegłym roku odwiedził nas też jeden „rodzynek”. Myślę, że bardziej uniwersalne w użyciu japonki skuszą jeszcze większą ilość osób – podkreśla.

W biegu mogą startować wszyscy chętni, niezależnie od wieku, czy płci. Dystans wynosi 400 m. Zapisy na miejscu przed biegiem. Osoby niepełnoletnie startują za zgodą rodziców lub opiekunów. Za trzy pierwsze miejsca, do wygrania bony o wartości 150, 100 i 50 zł. Udział w zabawie jest bezpłatny.

Bieg w japonkach odbywa się w ramach IV Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego. Imprezie towarzyszą też bieg na 8,5 km, marsz nordic walking, biegi dla dzieci, zumba i koncert Arkadia Band. Start biegu głównego (21 km) o godz. 21:00. Dodatkowe informacje i zapisy na www.polmaratonrudzki.pl.


Komentarze