Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

V Puchar Rudy Śląskiej za nami

20-06-2024, 17:25 Dawid Kosmalski

 

9 czerwca na torach w Kochłowicach odbyły się zawody o V Otwarty Puchar Rudy Śląskiej. W turnieju zorganizowanym przez UKS Grot Ruda Śląska wzięło udział 126 zawodniczek i zawodników z 13 klubów.

W młodziczkach zwyciężyła Milena Szczepara (UKS Diana Wolbrom) przed Karoliną Rehakovą (Lukostrebla Ostrava Marianske Hory) i Magdaleną Krupnik (ULKS Sokole Oko Zawadka). W młodzikach natomiast najlepszy okazał się Jacek Piwowarczyk (LKS Grot Zabierzów), drugi był Igor Rogowski (Stella Kielce), a trzeci Ondrej Kolos (Lukostrebla). 

Wśród dzieci starszych w rywalizacji dziewczyn wygrała Nela Kurczyńska (UKS Talent Wrocław), druga była Zofia Markefka (Tempo Stolarzowice), a trzecia Diana Haitrova (Talent Wrocław). Wśród chłopców natomiast dwa pierwsze miejsce przypadły w udziale zawodnikom UKS-u Grot Zabierzów - Leon Piwowarczyk okazał się lepszy od Marcelego Nowaka, a trzeci był Filip Wójcik (Sokole Oko Zawadka). 

Na torach pojawiły się również dzieci młodsze - wśród dziewcząt pierwsze i drugie miejsce zajęły zawodniczki z Sokole Oko Zawadka - Oliwia Nosal i Antonina Charnas, a trzecia była Paula Patoń (MLKS Czarna Strzała Bytom). W zmaganiach chłopców wygrał Franciszek Kozyra (Igła Jelna), który był lepszy od Igora Tomczyka i Kacpra Chrobaka (obaj Sokole Oko Zawadka). Natomiast w zawodach w kategorii I kroku wygrała Zuzanna Kucharska (UKS Grot Ruda Śląska) przed Zoją Piotrkowską (Czarna Strzała Bytom) i Zuzanną Przybył (Grot Ruda Śląska). Wśród chłopców całe podium przypadło w udziale zawodnikom rudzkiego Grotu: Piotr Łabarzewski był pierwszy, Antoni Widzyk drugi, a Ksawery Rokita trzeci. 

Rywalizowali także juniorzy młodsi. Wśród kobiet najlepsza była Hanna Markefka (Tempo Stolarzowice) przed Teą Vecerkovą (Lukostrebla) i reprezentantką gospodarzy, Magdaleną Górską. Wśród panów pierwsze miejsce zajął Hubert Gajec (Grot Zabierzów), a na drugim i trzecim miejscu uplasowali się dwaj łucznicy Grotu Ruda Śląska - Tymoteusz Kolasiński i Bartosz Podżorski. 

W klasyfikacji klubowej najlepsi okazali się Czesi z Lukostrebla Ostrava Marianske Hory przez Grotem Zabierzów i Stellą Kielce. Drużyna UKS-u Grot Ruda Śląska zajęła szóste miejsce.


Komentarze