Urania przegrała ze Stadionem Śląskim

04-05-2022, 09:28 Dawid Kosmalski

W niedzielne przedpołudnie (1.05) Urania Ruda Śląska podejmowała u siebie Stadion Śląski Chorzów. Mimo przewagi na boisku zawodnicy z Kochłowic ulegli niżej notowanym rywalom 1:2 (0:1)

Podopieczni Artura Opeldusa po raz trzeci z rzędu nie zaznali smaku zwycięstwa. Tym razem jednak mogą mieć pretensje głównie do siebie. W pierwszej połowie gra była wyrównana i żadna z drużyn nie stworzyła zbyt wielu dogodnych sytuacji z gry. Jedyny gol w tej części meczu padł po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i celnym strzale Pawła Bańczyka. Czerwoną kartką w 33. minucie został ponadto ukarany szkoleniowiec Uranii za dyskusję z arbitrem.

Po przerwie Urania ruszyła do ataku, czego efektem była przepiękna bramka z dystansu Pawła Kulisza. Potężny strzał zawodnika Uranii w prawy górny róg bramki Salamona dał upragniony remis, ale na tym zespół z Kochłowic nie poprzestał. Zawiodła jednak skuteczność. Urania miała co najmniej kilka dogodnych szans - piłkarze z Kochłowic nie wykorzystali sytuacji sam na sam, trafili w poprzeczkę, a do tego raz z linii bramkowej piłkę desperacko wybijali obrońcy chorzowian. Niestety dla rudzkiej drużyny jedna z kontr gości okazała się zabójcza. Po ładnej kombinacyjnej akcji wprowadzony wcześniej na boisko Eryk Szymański zdobył zwycięskiego gola.

Urania Ruda Śląska - Stadion Śląski Chorzów 1:2 (0:1)
Kulisz 58' - Bańczyk 13', Szymański 88'
Żółte kartki: Ziajka, Opeldus, Studnik (Urania)
Czerwona kartka: Opeldus
Urania: Pardela - Zalewski, Kulisz, Ogiński, Nowak (85' Wojciechowski), Halusa, (75' Bujnarowski), Szołtysik (60' Ziajka), Penkala, Kołodziej, Mazurek, Wieczorek (30' Studnik)
Stadion: Salamon - Wolnik, Środa, Suwała (46' Bil), Solarz (60' Szymański), Słowik (60' Sowa), Kuczob, Bańczyk, Duda, Zawada, (46' Bembenek), Loranc (46' Rabczak)

Porażka Uranii oznaczała, że wszystkie nasze drużyny poniosły porażkę w miniony weekend. W Vitasport A klasie Gwiazda przegrała na wyjeździe z Siemianowiczanką 0:3, a Wawel Wirek uległ Kamionce Mikołów 0:1. Jastrząb Bielszowice natomiast do środowej (27.04) domowej porażki 0:4 z Józefką Chorzów już pod wodzą nowego trenera Bogdana Dybały “dołożył” wyjazdową przegraną 0:2 z innym zespołem z Chorzowa, Wyzwoleniem. W Zina klasie okręgowej Grunwald uległa 0:4 liderowi rozgrywek, AKS-owi Mikołów, a Slavia 1:4 Sarmacji Będzin.