Urania na piątkę

03-11-2013, 07:49 Robert Połzoń

Ostatni mecz rundy jesiennej na własnym boisku piłkarze Uranii rozegrali z zespołem Sokół Wola. Gospodarze praktycznie przez 90 minut skutecznie kontrolowali czego odzwierciedleniem jest wynik spotkania – zwycięstwo 5:0.

Pierwszą dobrą okazję piłkarze Uranii mieli już w 5 minucie. Miszka zauważył wysuniętego bramkarza gości i próbował przelobować go, jednak piłka powędrowała za wysoko. Sympatycy drużyny z Kochłowic na pierwsze skuteczne trafienie czekali do 19 minuty. Po rzucie rożnym piłka spadła wprost na głowę Stawowego a ten skierował futbolówkę do siatki. Osiem minut później goście mogli doprowadzić do wyrównania jednak Więckowski w sytuacji sam na sam nie trafił do bramki. W 38 minucie zamieszanie w polu karnym spowodowało lawinę strzałów na bramkę gości. Skuteczne okazało się dopiero trzecie uderzenie którego autorem był Żak. Mimo kolejnych akcji gospodarze przed przerwą nie zdołali zwiększyć przewagi nad drużyną Sokoła.

W drugiej połowie gra jeszcze bardziej toczyła się pod dyktando zawodników Uranii. W efekcie wyprowadzili oni kolejny cios w postaci gola na 3:0, który padł w 49 minucie. Jego autorem był Stawowy, który pięknie uderzył piłkę po długim rogu. Kolejne trafienia były już tylko kwestią czasu. W 60 minucie po dokładnym podaniu Stawowego po raz drugi na listę strzelców wpisał się Żak. Ostateczny wynik spotkania ustalony został dopiero w doliczonym czasie gry. Do pięknie wystawionej piłki na dwunasty metr dobiegł Miszka i skierował ją pod poprzeczkę bramki gości.

Urania Ruda Śląska – Sokół Wola 5:0 (2:0)
Urania: Pardela, Hejdysz ('85 Łukaszewski), Baran, Gabryś, R.Grzesik ('90 Kamieński), Stawowy, Mikusz ('65 P.Grzesik), Kolasa, Zawisza, Miszka, Żak('75 Michalski)
Trener: Stanisław Mikusz