Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Urania ma sponsora

25-02-2020, 15:02 Agnieszka Lewko

Klub GKS Urania Ruda Śląska otrzymał wsparcie prywatnego sponsora. Dzięki pomocy firmy STS klub z Kochłowic utrzyma drużynę seniorów w rozgrywkach piłkarskich. To niezwykle istotna informacja dla klubu, który w tym roku nie otrzymał wystarczającego wsparcia finansowego ze środków miejskich.

- Od wielu lat współpracujemy z klubami, kibicami oraz związkami i organizacjami z całego kraju. Wiemy, jak istotne znaczenie dla lokalnych społeczności mają inicjatywy sportowe, dlatego włączamy się we wsparcie sportowców bez względu na barwy klubowe. Z tego powodu prowadzimy również fundację Sport Twoją Szansą, która pomaga rozwijać pasje sportowe zarówno na poziomie amatorskim, jak i zawodowym. Ze względu na wyjątkowo trudną sytuację Uranii Ruda Śląska zdecydowaliśmy się wesprzeć klub, by mógł utrzymać drużynę seniorów w rozgrywkach – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS.

Dzięki uzyskanemu wsparciu finansowemu kochłowicka drużyna utrzyma się w rozgrywkach w bieżącym sezonie.

- Jesteśmy niezwykle wdzięczni STS za szybką reakcję po przedstawieniu sytuacji klubu. Dzięki otrzymanemu wsparciu będziemy w stanie kontynuować naszą działalność, a drużyna seniorów będzie mogła dalej brać udział w rozgrywkach w bieżącym sezonie. To dla nas duży wyraz uznania, że największy prywatny sponsor polskiego sportu, jakim jest STS, zdecydował się pomóc nam po drastycznym ograniczeniu środków na utrzymanie klubu i jego bazy sportowej – dodaje Bernard Wawrzynek, prezes GKS Urania Ruda Śląska.


Komentarze