Urania łapie rytm

24-02-2013, 00:53 Sandra Hajduk

Urania Ruda Śląska pewnie wygrała w sobotnim sparingu z Unią Kalety 5:0.

Gra kochłowiczan od początku wyglądała dobrze. Dużo było gry piłką. Już od pierwszych minut kilka bardzo dobrych okazji do strzelenia bramki miała Urania. Z czasem jednak gra obu zespołów się wyrównała. W 38 minucie prowadzenie, po złym wybiciu obrońcy gości, który skierował piłkę do własnej bramki, objęła Urania. Tuż przed zakończeniem drugiej połowy kochłowiczanie zwiększyli swoją przewagę – dośrodkowanie Kamieńskiego wykorzystał Kornas ustalając wynik pierwszej połowy na 2:0.

W drugiej połowie spotkania Urania dokończyła dzieła. W 55 minucie po technicznym strzale w okienko było 3:0. Niecałe 30 minut później na listę strzelców wpisał się wprowadzony w drugiej połowie spotkania Adam Wypiór. W 86 minucie po strzale z dystansu wynik ustalony został na 5:0 i to Urania na miesiąc przed inauguracją ligi odniosła pokaźne zwycięstwo.

Urania Ruda Śląska – Unia Kalety 5:0 (2:0)

Urania Ruda Śląska: Kiełtyka, Cieślik, Jańczak, Lenkiewicz, Garbyś, Kamieński, Baron, Kornas, Zalewski, Miszka, Musiał.

Trener: Stanisław Mikusz