Upragnione trzy punkty

29-03-2014, 21:33 Sandra Hajduk

Co się odwlecze to nie uciecze. O tym przekonała się grająca w mocno zmienionym składzie drużyna Jastrzębia Bielszowice. Już w pierwszym meczu rundy rewanżowej bielszowiczanie byli bliscy zwycięstwa. Wówczas to się nie udało, jednak w tę sobotę (29.03.) mogli oni w końcu dopisać upragnione trzy punkty do swojego konta. Stało się tak dzięki pokonaniu przed własną publicznością zespołu Pioniera Ujejsce skromnym wynikiem 1:0.

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana. Oba zespoły sprawdzały na co stać przeciwnika. W końcówce jednak coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Kilkukrotnie zawodnicy Jastrzębia znajdowali się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Jedną z takich sytuacji udało się w końcu wykorzystać. W 44 minucie bramkę do szatni po kontrataku zdobył Michał Nowak.

W drugiej odsłonie pojedynku bielszowiczanie znów mieli kilka bardzo dobrych okazji do podwyższenia swojego prowadzenia. W sytuacji sam na sam z golkiperem Pioniera znaleźli się między innymi Magiera i Kubiak – ich strzały okazały się być jednak minimalnie niecelne bądź dobrze interweniował bramkarz gości. W końcówce gospodarze skupili się na pilnowaniu wyniku i chociaż kilka razy pod ich bramką było nerwowo to jednak zdołali utrzymać prowadzenie i zainkasować komplet punktów.

Jastrząb Bielszowice – Pionier Ujejsce 1:0 (1:0)
Jastrząb Bielszowice: Majdak – Łukasik, Koniorczyk, Skudlik, Sikora, Petrus, Wojcik, Magiera, Kubiak, Nowak, Kowalski.
Trener: Damian Malujda