Ulegli liderowi

06-01-2013, 14:35 Sandra Hajduk

Pomimo roszad w kadrze (zespół opuścili Jacek Hewlik i Michał Słonina, a za kartki pauzowali Szymon Łuszczek i Ariel Piasecki) lepszego początku meczu z liderem - Pogonią '04 Szczecin rudzianie nie mogli sobie wymarzyć.

Już w trzeciej minucie spotkania Mateusz Krzymiński dobił strzał swojego klubowego kolegi dając tym samym jednobramkowe prowadzenie Gwieździe. Taki stan rzeczy utrzymywał się stosunkowo długo. Przyjezdni próbowali zaskoczyć Rafała Krzyśkę strzałami z dystansu, ale nie przynosiło to efektów. Sytuacja uległa zmianie w 15 minucie, kiedy to optyczną przewagę udało zamienić się szczecinianom na bramkę. Podanie Douglasa wykończył strzałem Marcin Mikołajewicz doprowadzając do wyrównania. Kilka sekund później do siatki mógł trafić Krzysztof Piskorz, ale piłka przeleciała tuż obok słupka. Groźni byli w dalszym ciągu przyjezdni, po uderzeniu Artura Jurczaka lecącą wprost pod poprzeczkę rudzkiej bramki piłkę głową wybił Adrian Zabłocki. 59 sekund przed końcem pierwszej połowy goście, po trójkowej akcji zakończonej strzałem Michała Kubika, objęli jednobramkowe prowadzenie. Taki stan rzeczy utrzymał się do przerwy.

W 24 minucie przed wyśmienitą okazją stanął Mateusz Krzymiński, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Dobrą interwencją popisał się golkiper Pogoni. Bardziej skuteczni w tym spotkaniu byli szczecinianie – udowodnili to w 34 minucie strzelając trzeciego w tym meczu gola – silnym strzałem tuż przy słupku pokonał Rafała Krzyśkę Marcin Mikołajewicz. Po stracie tego gola Rafał Krzyśka przyjął rolę lotnego bramkarza. Rudzianie nie zdołali jednak stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywali i mecz zakończył się przegraną 1:3.

Mimo porażki z postawy futsalistów Gwiazdy można być zadowolonym – Zarówno mecz, który rozegraliśmy w Krakowie jak i ten dzisiejszy pokazały, że nawet jeżeli jesteśmy słabi piłkarsko to nadal możemy dużo nadrobić walką i ambicją. W tamtej rundzie w wielu meczach tego zabrakło – mówił po spotkaniu trener Rafał Krzyśka – Dzisiaj zabrakło w naszym zespole doświadczenia, ale chłopacy zagrali najlepiej jak potrafią. W drużynie zaszło kilka zmian, ale ci którzy zostali, oddadzą za ten klub wszystko– dodał.

Gwiazda Ruda Śląska – Pogoń ‘04 Szczecin 1:3 (1:2)

Gwiazda Ruda Śląska: Rafał Krzyśka, Daniel Mężyk - Marek Bugański, Wojciech Działach, Adam Jonczyk, Paweł Martyn, Wojciech Pawlak, Mateusz Krzymiński, Adrian Zabłocki, Bartosz Siadul, Patryk Guzowski, Krzysztof Piskorz.

Trener: Rafał Krzyśka