Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Udany występ ratowników

27-11-2013, 08:52 Sandra Hajduk

16 listopada w Lublinie rozegrano Finał Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Zawody były ostatnią edycją całorocznego cyklu GPP, gdzie po zakończeniu rywalizacji zostały wręczone puchary dla najlepszych zawodników w 2013 roku. Do stolicy lubelszczyzny po najcenniejsze trofea w 2013 roku wybrało się siedmioro ratowników z Rudy Śląskiej.


Jak planowały tak zrobiły – mowa tu o Annie Nocoń i Magdalenie Skudlik. Pierwsza z Lublina wywiozła
trzy medale (dwa złote i jeden srebrny) oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej wśród juniorek a także trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej OPEN cyklu GPP w Ratownictwie Wodnym 2013. Magdalena wywalczyła dwa medale srebrne i została sklasyfikowana na pierwszym miejscu wśród juniorek młodszych cyklu GPP w Ratownictwie Wodnym 2013.


Trzecie miejsce zajął Klaudiusz Matura w konkurencji 50 m w holowaniu manekina w płetwach.


Aleksandra Spodzieja trzykrotnie zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce zawodów, poprawiając we wszystkich konkurencjach rekordy życiowe. Podsumowując czwartą edycje cyklu GPP, zawodniczka zajęła 12 miejsce w końcowej klasyfikacji OPEN.


Sztafeta kobiet 4x50 z pasem zajęła piąte miejsce, a dziewczęta płynęły w składzie: Skudlik, Spodzieja, Wyciślik, Nocoń.
Niewiele do medalu zabrakło Patrykowi Parysowi, który zajął czwarte miejsce na 50 m w holowaniu


manekina, zawodnik zajął jeszcze dwukrotnie miejsce w pierwszej dziesiątce – był siódmy i ósmy – a w całorocznym cyklu GPP został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu wśród juniorów.


Mateusz Niegot w klasyfikacji generalnej całego cyklu w kategorii OPEN zajął 11 miejsce.


Po zakończonym cyklu Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym 2013, rudzcy ratownicy skupiają uwagę na mistrzostwach Polski, które rozegrane zostaną w Rybniku 14 i 15 grudnia.


Źródło: Oddział Miejski WOPR Ruda Śląska


Komentarze