Udany weekend zapaśników

27-01-2014, 10:46 Sandra Hajduk

24-25 stycznia w Białogardzie rozegrany został Międzynarodowy Puchar Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym. W zawodach tych uczestniczyło dwóch zawodników ZKS-u SLAVIA Ruda Śląska.

Rywalizujący w kategorii do 74 kg Andrzej Sokalski w walce decydującej o brązowym medalu, w doskonałym stylu zdeklasował reprezentanta Rosji Umankana Magomedanova. Drugi zawodnik Slavii - Kamil Wojciechowski - stanął do rywalizacji w kategorii do 97 kg. Dopiero w walce decydującej o złotym medalu musiał on uznać wyższość ubiegłorocznego wicemistrza Europy - Kamila Skaskiewicza z AKS-u Białogard.

Podczas Pucharu Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym w Białogardzie Polski Związek Zapaśniczy podsumował ranking Klubowego Mistrza Polski za rok 2013. Pierwsze miejsce w rankingu zajął AKS Białogard, drugie ZKS SLAVIA Ruda Śląska, a trzecie Grunwald Poznań. Puchar w imieniu rudzkiego klubu odebrał prezes Marek Garmulewicz. Wyróżniony został również trener Slavii Tomasz Garczyński, który w klasyfikacji na najlepszego trenera w zapasach w stylu wolnym w kraju zajął drugie miejsce.

W Raciborzu natomiast rozegrano Puchar Polski Seniorek w zapasach kobiet. Uczestniczyły w nim cztery zawodniczki Slavii – z medalami wróciły trzy z nich. W kategorii do 55 kg medale brązowe wywalczyły Daria Szymeczko i Natalia Kubaty, natomiast medal srebrny przypadł w udziale rywalizującej w kategorii do 63 kg Izabeli Strzałce.

Zaś w Rzeszowie dobry start odnotowali najmłodsi reprezentanci zapaśniczej Slavii. W Międzynarodowych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w zapasach w stylu wolnym w grupie dzieci srebrne medale w swoich kategoriach wywalczyli Klaudiusz Wiezner i Daniel Lisoń.

Źródło: ZKS SLAVIA Ruda Śląska