Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Udany tydzień siatkarek

11-11-2012, 08:50 Sandra Hajduk

Bardzo pracowity tydzień mają za sobą siatkarki KPKS Halemba. Najpierw w czwartek rozegrały one zaległe spotkanie z MKS-em Czechowice-Dziedzice. Rudzianki potrzebowały trzech setów, aby pokazać swoją wyższość nad rywalkami. Pierwszy set wygrały one 14:25, w drugim zmiażdżyły gospodynie wygrywając 10:25. Trzeci set był bardziej wyrównany, nie mniej jednak zakończył się zwycięstwem rudzianek 23:25.

 

Równie dobrze zawodniczki KPKS Halemba zaprezentowały się w sobotę. Wówczas już przed własną publicznością rudzianki zmierzyły się z VC Victoria-MOSiR Cieszyn. Początek pierwszego seta był dość wyrównany. W połowie inicjatywę przejęły jednak rudzianki i to one ostatecznie wygrały 25:18.

 

Dobrze zaczęły drugi set, mocno dopingowane przez swoich kibiców, siatkarki KPKS Halemba. Cały czas sukcesywnie powiększały one swoją przewagę nad rywalkami. Ładnymi atakami popisała się Joanna Furczyk, która równie dobrze radziła sobie w bloku, zaś efektowanie plasowała piłkę Anna Popow. Kombinacyjna gra bardzo podobała się kibicom i odbiła się na wyniku. Rudzianki wygrały ten set 25:15.

 

Podobnie wyglądał trzeci set spotkania. Także w nim nie zabrakło gry kombinacyjnej – plasowały piłkę Joanna Furczyk i jej imienniczka Joanna Komorek, zaś set ten zakończył się ładnym atakiem z drugiej linii Izabela Kruczek. Końcowy wynik tej części spotkania to 25:17.

 

KPKS Halemba: Furczyk Joanna, Kruczek Izabela, Włoka Dawia, Goniwiecha Agnieszka, Matryarcha Marzena, Popow Anna, Komorek Joanna, Adamska Martyna, Mańka Agata, Kraczla Marzena.

Libero: Wleciał Eliza, Bożko Patrycja

Trener: Patryarcha Marzena


Komentarze