Udany sparing Grunwaldu

18-03-2019, 22:32 GKS Grunwald Ruda Śląska

Grunwald Ruda Slaska 6:1 Burza II Borowa Wies (3:0)

Ostatni sparing przed rozpoczeciem rundy wiosennej GKS Grunwald moze zaliczyc do udanych. Podczas sobotniego (16.03) meczu pilkarze z Rudy Slaskiej pokonali druzyne z Borowej Wsi 6:1.
W 5. minucie wynik spotkania otworzyl Jakub Kozlowski. Po dograniu Wojciecha Jankowskiego z lewej strony Daniel Babisz poslal pilke w pole karne, bramkarz zdolal ja odbic I do pilki dopadl Kozlowski, zwiódl obronce i pokonal bramkarza. Pócniej w 9. minuciespotkania po rzucie roznym grozna sytuacje mieli goscie, ale Daniel Babisz odbil strzal na rzut rozny. W odpowiedzi Jakub Kozlowski zakonczyl bramkowa kontre strzalem nad poprzeczka. Po chwili po rzucie wolnym Wojciecha Jankowskiego Michal Petrus przepuscil pilke, która trafila pod nogi Daniela Babisza, który uderzyl jednak nad bramka. Nastepna okazja na gola pojawila sie w 17. minucie meczu. Po dosrodkowaniu testowanego prawego obroncy z pilka minal sie bramkarz, a Dawid Chmielarski przejal ja i strzelil w dlugi róg tuz nad poprzeczka. Na 2:0 wynik w 24. minucie podwyzszyl Wojciech Jankowski. Daniel Babisz wylozyl pilke „Jankesowi”, a ten nie zmarnowal sytuacji sam na sam z bramkarzem. Kapitan Grunwaldu zaliczyl równiez asyste przy golu na 3:0. Wrzucil pilke za plecy obronców do Michala Petrusa, który nie dal szans bramkarzowi. Tuz po przerwie po faulu na Michale Petrusie Daniel Babisz zamienil jedenastke na gola. W 56. minucie strzal testowanego srodkowego pomocnika Grunwaldu zatrzymal sie na slupku, a po chwili Wojciech Jankowski uderzyl obok dalszego slupka. W 61. minucie zawodnik Burzy ladnym strzalem z dystansu zaskoczyl Lukasza Kurpasa. Trzy minuty pózniej bliski szczescia z wolnego byl równiez Patryk Kucharz, ale posl pilke tuz nad bramka. W 72. minucie Michal Podlacha sprawdzil bramkarza gosci, który wybil pilke na róg. Pilkarze z Halemby zakonczyli sparing mocnym uderzeniem. W 89. minucie Daniel Babisz dosrodkowal z rzutu wolnego na dalszy slupek (trzecia asysta), a tam Karol Ostrowski wpakowal pilke do siatki. Wynik na 6:1 juz w doliczonym czasie gry ustalil Wojciech Jankowski po wymianie podania z Jakubem Doleckim i rozmontowaniu obrony gosci.

6:1 Jankowski, 90+1 mi

GRUNWALD: Kurpas – Zawodnik testowany 1, Ostrowski, Wojtaczka (59. Dolecki), Chmielarski – Kozlowski (46. Kowalczyk), Babisz, Zawodnik testowany 2, Ogloza (76. Kozlowski) – Petrus (59. Podlacha), Jankowski. Trener: Michal Szygula.