Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Najlepszy wynik w historii

29-06-2017, 10:11 UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska

Zawodnicy UKS-u Manta Kochłowice Ruda Śląska odnieśli niebywały sukces w czasie ostatnich dwóch miesięcy.  Na wszystkich imprezach rudzcy pływacy wywalczyli 32 medale: 25 indywidualnie oraz 7 w sztafetach, co jest najlepszym wynikiem w historii działalności  klubu. Pod koniec sezonu odbyły się także najważniejsze rocznikowe zawody pływackie w województwie śląskim, czyli Mistrzostwa Śląska 10,11,12,13-latków oraz Mistrzostwa Śląska Open dla młodzieży w wieku od 14 do 18 lat.

Medaliści w konkurencjach indywidualnych:

Mistrzostwa Śląska 10-latków: Marta Poppe - 4 złote medale, Michalina Skudlik - złoty medal oraz 2 brązowe medale.

Mistrzostwa Śląska 11-latków: Dawid Malik - 2 złote oraz 2 srebrne medale, Magdalena Kobylska -2 srebrne oraz 2 brązowe medale. 

Mistrzostwo Śląska 12 -latków: Inga Pieczul - brązowy medal.

Mistrzostwa Śląska 14-latków: Arkadiusz Grychtoł -3 złote medale, srebrny oraz brązowy.

Mistrzostwa Śląska 15-latków: Wiktor Kijek oraz Dominika Nocoń zdobyli po jednym brązowym krążku.

Mistrzostwa Śląska 16-18 latków: Arkadiusz Czyżak - srebrny oraz brązowy medal.

Dodatkowo warto dodać, że zawodnicy wywalczyli aż 7 medali w konkurencjach sztafetowych. Dziewczyny z rocznika 2007 Marta Poppe, Michalina Skudlik, Kinga Nowara oraz Wiktoria Drażyk, podobnie jak chłopcy z rocznika 2006, czyli Dawid Malik, Jakub Pawlaczyk, Adam Pawlik oraz Konrad Zdebel nie mieli sobie równych zarówno w konkurencji 4x50 stylem dowolnym, jak i 4 x 50m stylem zmiennym, zdobywając w sumie 4 złote krążki. Do worka medale dorzucili też zawodnicy z rocznika 2005, gdzie chłopcy w składzie Michał Trzcionka, Jakub i Kamil Staciwa oraz Mateusz Rudek zdobyli srebrny oraz brązowy medal w sztafetach 4 x 100m styl dowolny i 4 x 100m zmienny w tej ostatniej konkurencji 3 miejsce zajęły również dziewczyny w składzie: Inga Pieczul, Kinga Smykowska, Kamila Gruchel oraz Natalia Kozubowska. Ponadto warto dodać, że wielu zawodników oprócz bicia rekordów życiowych plasowało się na miejscach w czołowej dziesiątce, nawet piątce zawodów gdzie do zdobycia medalu brakowało bardzo niewiele. Wszystkim zawodnikom oraz trenerom Mateuszowi Niegotowi, Aleksandrze Spodzieji oraz Robertowi Mośko gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

W międzyczasie odbył się także Finał Międzynarodowego Mitingu w Cieszynie,  czyli zawody składające się z 4 rund, w ktorych rywalizacja  trwa cały rok i gdzie po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS-u Manta, zajmując w klasyfikacji generalnej 2 miejsce, natomiast podsumowaniem całego sezonu jest zdobycie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików przez zawodników z rocznika 2005, którzy w składzie: Inga Pieczul, Kinga Smykowska, Kamila Gruchel, Natalia Kozubowska, Natalia Pasek, Michał Trzcionka, Jakub i Kamil Staciwa, Dominik Gawenda oraz Mateusz Rudek nie dali szans zarówno rówieśnikom z województwa śląskiego, jak i opolskiego.


Komentarze