Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Udany sezon łuczników

05-11-2012, 15:05 Sandra Hajduk

Zakończył się letni sezon łuczniczy w Polsce. Dla Uczniowskiego Klubu Sportowego GROT był to bardzo szczególny sezon. W okresie mijającego sezonu, dzięki systematycznym treningom, odpowiedniej pracy szkoleniowo – wychowawczej oraz właściwemu prowadzeniu zawodników przez szkoleniowca Dariusza Wyciślik, pomimo bardzo skromnej bazy treningowej, zawodnicy UKS GROT zanotowali na swoim koncie wiele sukcesów sportowych. Do najważniejszych zaliczamy m.in.:

 

- brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików

- V miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski Młodzików

- srebny medal Mistrzostw Makroregionu Śląskiego-Opolskiego Młodzików

- brązowy medal Mistrzostw Makroregionu Śląskiego-Opolskiego Młodzików

- złoty medal Ogólnopolskich Zawodów Młodzików o Puchar Gór Stołowych

- srebny medal Ogólnopolskich Zawodów Młodzików o Puchar Gór Stołowych

- VIII miejsce w końcowej klasyfikacji Pucharu Polski Juniorek

- VII miejsce w Międzynarodowym Memoriale Ireny Szydłowskiej w kat. Juniorka

- złoty medal w IV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Weteranów w kategorii łuki bloczkowe – kobiety 40+

Do szczególnych osiągnięć tego sezonu możemy zaliczyć powołanie dwóch zawodników do kadry Polski juniorek i młodzieżowców na II półrocze 2012.

 

W tym roku zorganizowano pierwsze w Polsce zawody terenowe Field rangi Pucharu Polski. Należy dodać, że I runda Pucharu Polski Field została zorganizowana w Rudzie Śląskiej. Można powiedzieć, że nie tylko UKS GROT ale i miasto Ruda Śląska zapisali się w kartach historii polskiego łucznictwa. Dariusz Wyciślik jako pomysłodawca wprowadzenia łucznictwa terenowego Field do Polskiego Związku Łuczniczego oraz jako główny organizator Pucharu Polski Field w Rudzie Śląskiej, Toszku oraz Jaworzu został powołany przez Zarząd Polskiego Związku Łuczniczego do roli przewodniczącego Komisji ds. Łucznictwa Terenowego w Polsce, gdzie wraz z innymi członkami przygotowują plan rozwoju tej odmiany łucznictwa.

 

UKS GROT spełnił swoją rolę nie tylko jako organizator Pucharu Polski Field ale też świetnie wypadł pod względem sportowym. Można powiedzieć, że podopieczni Dariusza Wyciślika zdeklasowali przeciwników zdobywając mnóstwo medali. W trzech rundach Pucharu Polski Field UKS GROT zdobył 41 medali (21 złotych /10srebnych/10brązowych).

 

Dzięki dobrej organizacji i dużym zaangażowaniu Dariusza Wyciślika w rozwój polskiego łucznictwa terenowego Komisja ds. Łucznictwa Terenowego postanowiła przyznać rudzkiemu klubowi organizację pierwszych w historii polskiego łucznictwa Mistrzostw Polski Field, które odbędą się w maju 2013 roku.

 

Źródło: UKS Grot


Komentarze