Udany finisz Uranii

25-06-2013, 23:19 Sandra Hajduk

Trzybramkowym zwycięstwem Uranii zakończyło się jej ostatnie spotkanie w tym sezonie. We wtorek kochłowiczanie zmierzyli się przed własną publicznością z MKS-em Siemianowice Śląskie.

Urania dobrze rozpoczęła to spotkanie. Później sporadycznie stwarzała zagrożenie pod bramką rywala. To jednak kochłowicznie, strzelając w zasadzie bramkę do szatni, otworzyli wynik meczu. W 39 minucie podanie wykorzystał Oczko, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Po uderzeniu zawodnika Uranii futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

W drugiej połowie gospodarze zwiększyli swoje prowadzenie. W 61 minucie po strzale Oczki zza pola karnego piłka odbiła się od poprzeczki. Chwilę później w zamieszaniu podbramkowym przy współudziale Miszki, zawodnik gości wbił futbolówkę do siatki i było 2:0. Wynik spotkania ustalił w 75 minucie Baron, który strzałem pokonał golkipera MKS-u.

Urania Ruda Śląska – MKS Siemianowice Śląskie 3:0 (1:0)

Urania Ruda Śląska: Porębski, Mikusz, Gabryś, Baran ('79 Ogonowski), P.Grzesik ('66 Zawisza), Kornas, Baron, Musiał, Kamieński, Miszka ('88 A.Wypiór), Oczko.

Trener: Stanisław Mikusz