Udane strzelanie

16-04-2013, 11:24 Sandra Hajduk

W minioną sobotę na torach łuczniczych „Płaszowianki” w Krakowie wystartowało blisko 150 zawodniczek i zawodników ubiegających się o zwycięskie laury w pierwszej rundzie Pucharu Polski Seniorów i Juniorów oraz Międzynarodowych Mistrzostwach Krakowa w łucznictwie klasycznym. Wśród nich nie mogło również zabraknąć reprezentantów UKS-u „Grot”: Agaty Wylężek, Adama Ścibskiego oraz Romana Franika.

Zgodnie z programem zawodów, w ramach kwalifikacji przeprowadzono tzw. klasyczną rundę FITA na odległościach: 90 m, 70 m, 50 m, 30 m (mężczyźni) oraz 70 m, 60 m, 50 m, 30 m (kobiety). Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, czego wynikiem był pewny awans całej trójki do pojedynków (rundek) indywidualnych. Tym razem nie poprzestali jedynie na dobrym występie w kwalifikacjach. Kolejno wygrane pojedynki zaowocowały bardzo wysokim trzecim miejscem dla Agaty Wylężek w kategorii juniorek oraz wysoką siódmą pozycją Adama Ścibskiego w kategorii senior w ostatecznej klasyfikacji I Rundy Pucharu Polski w łucznictwie klasycznym. Roman Franik wystartował również bardzo przyzwoicie, a osiągnięty rezultat jest wyznacznikiem jego aktualnych możliwości (kwalifikacyjne serie na odległości 90 m były dla niego absolutnym strzeleckim debiutem, a swój ostatni pojedynek indywidualny przegrał minimalnie w stosunku 4:6 z zawodnikiem, który ostatecznie został sklasyfikowany na piątej pozycji). Sam Roman w ostatecznej klasyfikacji uplasował się na pograniczu drugiej i trzeciej dziesiątki.

Pierwsza Runda Pucharu Polski miała również rangę Międzynarodowych Mistrzostw Krakowa. Tu klasyfikacja końcowa wynikała z osiągniętych lokat po strzelaniach kwalifikacyjnych (rundzie FITA), a w jej wyniku Agata została sklasyfikowana na piątej pozycji, Adam na jedenastej, natomiast Roman w okolicach trzeciej dziesiątki.

Źródło: UKS "Grot"