Udane mistrzostwa Polski

25-04-2024, 19:31 Dawid Kosmalski

Zawodniczki i zawodnicy KPKS-u “Halemba” pokazali się ze świetnej strony podczas 70. Mistrzostw Polski Seniorów w Akrobatyce Sportowej, które w dniach 20-21 kwietnia odbyły się w Chorzowie.

W dwójkach kobiet w kategorii seniorek Maja Mrozek i Jagoda Wypiór (reprezentująca AZS AWF Katowice) sięgnęły po srebro. Natomiast w kategorii 11-16 lat Natalia Dziób i Lilianna Szudy zdobyły złoto, a Alicja Halor i Aleksandra Babik zajęły siódme miejsce. W klasie II całe podium należało do dwójek dziewcząt z KPKS-u “Halemba”. Pierwsze miejsce do Zofii Krawieczek i Emilii Wodyk, drugie do Laury Wilczek i Pauliny Baran, a trzecie do Poli Strejczyk i Natalii Wójs.

Ponadto na siódmym miejscu uplasowały się Paulina Filipiak i Dominika Białek. Ostatni z medali zdobyła dwójka mieszana w klasie II, czyli Lena Nowara i Mikołaj Czornik, którzy stanęli na drugim stopniu podium. W seniorach dwójek mieszanych Julia Jessel i Szymon Jaworek zajęli siódme miejsce, a w trójkach dziewcząt w klasie II Antonina Dyrka, Julia Kuczera i Lena Bury były dziesiąte.