Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Tysiące na promowanie aktywności

09-08-2017, 08:56 UM Ruda Śląska

80 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki trafi do siedmiu rudzkich klubów sportowych. Pieniądze przyznano w ramach tegorocznej edycji programu „KLUB”. Docelowo przeznaczone zostaną na wynagrodzenia dla osób prowadzących zajęcia, organizację obozów sportowych oraz zakup potrzebnego sprzętu.

W zależności od liczby prowadzonych sekcji kluby mogły ubiegać się odpowiednio o 10 lub 15 tys. zł dofinansowania. W sumie dofinansowano 2037 klubów w całej Polsce. Kwotę 15 tys. zł otrzymały dwie organizacje z Rudy Śląskiej: szkolący młodych zapaśników i koszykarzy KS „Pogoń” oraz prowadzący zajęcia karate i ju-jitsu Rudzki Klub Karate Kyokushin. Po 10 tys. zł trafiło na konto TL „Pogoń, UKP Ruda Śląska, RTH „Zryw”, UKS „Grot” oraz UKS Capoeira.

Rudzki klub szkolący dzieci, młodzież i dorosłych w brazylijskiej sztuce walki był jedynym dofinansowanym przez ministerstwo klubem capoeira. - Część pieniędzy przeznaczymy na zakup plenerowej maty piankowej. Za pieniądze z ministerstwa uda się kupić 16 m maty, zaś na kolejne 24 m pozyskaliśmy dotację z Urzędu Miasta – zdradza Sebastian Pontus, prezes UKS Capoeira.

– Z pozyskanych środków zakupimy m.in. ochraniacze tułowia do walki „hogo”, kaski i materace do nauki rzutów – zapowiada Roman Dymek, prezes Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate. – W ubiegłym roku za część otrzymanych z programu „Klub” funduszy oraz ze środków własnych kupiliśmy 100 m2 mobilnej maty „tatami”. Kilka razy do roku organizujemy duże imprezy, podczas których taka mata jest niezbędna – dodaje. KS „Pogoń” za przeznaczone na zakup sprzętu 6 tys. zł nabędzie m.in. stroje oraz piłki dla swoich podopiecznych.

Rudzkie Towarzystwo Hokejowe „Zryw” dzięki dofinansowaniu zakupi m.in. kije hokejowe. Uczniowski Klub Pływacki Ruda Śląska planuje nabyć akcesoria do wody, w tym: płetwy, łapki, rurki oraz gumę treningową, zaś Uczniowski Klub Sportowy „Grot” środki te przeznaczy na zakup maty piankowej do treningów zimowych. W ubiegłym roku łucznikom z pozyskanych środków udało nabyć dwa komplety strzał dla najlepszych zawodników. Towarzystwo Lekkoatletyczne „Pogoń” za otrzymane pieniądze dofinansuje 10 osobom pobyt w Wiśle na obozie szkoleniowym. Rudzcy lekkoatleci w góry wyjadą w drugiej połowie sierpnia.

Miasto Ruda Śląska również co roku dofinansowuje działające na terenie miasta kluby sportowe. Obecnie jest ich 53. W ubiegłym roku na dotacje celowe dla 39 stowarzyszeń łącznie przekazano ponad 3,2 mln zł. W tym roku blisko 40 organizacji sportowych otrzyma kwotę 3,3 mln zł. Co roku przyznawane są też nagrody pieniężne dla najwybitniejszych sportowców. W roku 2016 miasto przekazało na ten cel 57 tys. W tym roku będzie podobnie.

Źródło: UM Ruda Śląska


Komentarze